Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Zagrożone samochody

Recommended Posts

Dodatkowe urządzenie instalowane w komputerach samochodowych przez amerykańską firmę ubezpieczeniową Progressive Insurance zawiera błąd, przez który przestępcy mogą częściowo przejąć kontrolę nad 2 milionami pojazdów. Wspomniane urządzenie służy do badania zachowań kierowcy. Na tej podstawie firma ubezpieczeniowa podejmuje decyzję, czy podnieść czy obniżyć cenę polisy.

Corey Thuen z firmy Digital Bond, który znalazł lukę, informuje, że urządzenie o nazwie Snapshot nie jest zabezpieczone. Napastnik może uzyskać dostęp do infrastruktury komunikacyjnej samochodu, otworzyć drzwi, uruchomić silnik i zebrać dane z silnika. Thuen zauważył, że Snapshot nie sprawdza aktualizacji firmware'u pod kątem jego wiarygodności, nie stosuje mechanizmu bezpiecznego uruchamiania, nie używa szyfrowania ani żadnych mechanizmów uwierzytelniania.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuje Ci mój 20 letni oplu, że nikt nie może się do Ciebie wkraść. Ja nie wiem po co te wszystkie komputery w samochodach. Kierowca to przecież najsłabsze ogniwo. Teraz dodano jeszcze wadliwe komputery i mamy dwa słabe ogniwa. Jest gorzej niż było.

Tu nawet nie chodzi o urządzenie tej firmy ubezpieczeniowej, ale komputery w samochodach ogólnie. Wygoda i komfort to tylko wątpliwa korzyść, za przyszłe niedogodności.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...