Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Zaginiony marsjański łazik odnaleziony

Rekomendowane odpowiedzi

Należący do NASA Mars Reconnaissance Orbiter odnalazł na powierzchni Marsa brytyjski łazik Beagle 2. Pozwoliło to wyjaśnić tajemnicę nieudanej misji marsjańskiej z 2003 roku zorganizowanej przez Europejską Agencję Kosmiczną.

Zdjęcia wykonane przez MRO pokazują, że łazikowi udało się wylądować 25 grudnia 2003 roku i co najmniej częściowo rozwinął panele słoneczne. „Od 2003 roku w każde Boże Narodzenie zastanawiałem się, co się stało z Beagle 2. Moje i innych Boże Narodzenie 2003 roku zostało zrujnowane, gdyż z rozczarowaniem stwierdziliśmy, że nie odbieramy sygnałów z powierzchni Marsa. Przestałem już wierzyć, że kiedykolwiek dowiem się, jaki los spotkał Beagle 2. Na zdjęciach z MRO widać, że byliśmy blisko realizacji naszych celów” - mówi Mark Sims z University of Leicester, który był menedżerem misji Beagle 2.

Zdjęcia, na których znaleziono Beagle'a analizował Michael Croon z Niemiec. To były członek misji Mars Express zorganizowanej przez ESA. To właśnie on zauważył Beagle'a i inne elementy misji w obszarze, na którym miał lądować. Dalsze analizy prowadzone przez specjalistów z NASA potwierdziły, że to, co zauważył Croon odpowiada kształem, wielkością, kolorem i rozkładem Beagle'owi 2, jego spadochronom i elementom lądownika.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...