Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Samica skrajnie zagrożonego nosorożca zareagowała na leczenie

Recommended Posts

Czterdziestoletnia Nola, jedna z czterech pozostałych na Ziemi samic nosorożca białego północnego (Ceratotherium simum cottoni), zapadła na zakażenie bakteryjne. Na szczęście podopieczna San Diego Zoo Safari Park wydaje się reagować na antybiotykoterapię.

W zeszłym tygodniu Nola miała katar, zmniejszony apetyt i była senna. Jak podkreśla rzeczniczka zoo Darla Davis, po podaniu leku, samica poczuła się lepiej: zaczęła chodzić i jeść.

Przed podaniem antybiotyków weterynarze upewnili się, że infekcja ma charakter bakteryjny. Z nosa zwierzęcia pobrano wymaz. Lekarze zbadali też krew z ogona.

Davis dodaje, że wśród nosorożców białych północnych, które w niewoli żyją 40-50 lat, Nola jest już seniorką. Z powodu chłodów i choroby (prawdopodobnie zapalenia zatok) przeniesiono ją do bomy. Weterynarze sądzą, że jej spokojne podejście do ich zabiegów jest pokłosiem wielu lat walki z wrastającymi paznokciami.

Warto przypomnieć, że 14 grudnia w San Diego Zoo Safari Park z powodu schorzeń związanych z podeszłym wiekiem zmarł 44-letni samiec Angalifu.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiem że wpis bez sensu ale hasło " samica nosorożca" zawsze kojarzy mi się z filmikiem na youtube - Kórt i Albin - "samica nosorożca".

. Zbliża się karnawał więc coś na rozweselenie z nowym rokiem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...