Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Afordancja

Co to za "format"?

Rekomendowane odpowiedzi

ok,dzięki, może w następnym tygodniu (od wtorku wzwyż)będę miał kolejny element "układanki" (jak go rozpoznam i połączę ).

Najbardziej martwią mnie te symbole, przypuszczam, że to jest klucz zagadki.

 

Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też od razu skojarzyłem to z widmem emisyjnym. A zaznaczone punkty mogą być czymś charakterystycznym dla jakiejś substancji.

A otoczenie wykresu skojarzyło mi się z grą Fallout 2 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na oznaczenie przy prawym LEDzie stawiałbym na łączność bezprzewodową. Niewykluczony też może być wykres poziomu sygnału radaru/sonaru (choć za mało szumów tutaj widzę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk raczej odpada. Mało jest źródeł które dają prostą poziomą linię. Wtedy raczej szum się pojawia.

Aczkolwiek gdyby przymocować mikrofon do stołu i w ten stół uderzyć to coś podobnego by powstało (przy dodatkowych założeniach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie do mierzenia obciążenia ruchu GSM ?

Szukał bym coś wśród narzędzi do pomiaru obciążenia/sygnału sieci GSM, TV, Satelitarnych.
A jak nie, to może zacznijmy rozkminiać czego to transformata fouriera xD.

Edytowane przez Arlic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu mamy (a dokładniej: co tam widzę):

lewa góra: kabel zasilania + kontrolka

prawa góra: kabel sygnałowy (antena, mikrofon, czujnik...) + kontrolka; z piktogramu wynika, że chodzi o jakieś fale i to raczej nie z jednego źródła, a jakąś komunikację

lewy dół: wygląda mi to na głosnik

prawy dół: przełączniki

Ekran:

prawa góra: chyba to wskaźnik zakresu (czułość, poziomy, odcięcie szumu itp.)

wskaźniki: mogą one wskazywać ręcznie wybierany istotny dla nas fragment zapisu (np. początek i koniec jakiejś rozmowy); gwiazdka raczej koniec, a wykrzyknik aktualny odczyt (rysik) + wybieranie początku (znaczkiem, którego tu nie ma) i końca (gwiazdka)

W sumie wygląda mi to na jakieś sterowanie ustrojstwem do podsłuchu :)

 

 

 

Dźwięk raczej odpada. Mało jest źródeł które dają prostą poziomą linię.

 

 

To może być też np. wybrany poziom "0"

 

Ale oczywiście nie upieram się przy niczym, to tylko "co mi się tu widzi" :)

Edytowane przez ex nihilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za pomoc, ale widze, że jest trudniej niż myślałem ;)

1) nie mam dodatkowej wskazówki

2) wiem, że odpowiedz będzie pisna jednym z alfabetów (niektore odpadaja od strzału)

 

a) łaciński (dosłownie laciński czyli bez liter JUW

B) koptyjki (odpada)

c) hieroglify (odpadają)

d) majów liczby (raczej odpadaja

e) nie wiem czy to jezyk ale jakis częsci ciała :P

f) liczby plus + - .

g) rysowanie w matrycy 5x12

 

czyli albo lacina, albo rysowanie, albo liczby...

szukam jeszcze czy mam jakiś pomocny obrazek(ale nie widzę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale generalnie o co chodzi? To jakaś zabawa w stylu crackme/zest?

Nieco zbyt mało szczegółów podajesz odnośnie tego czym ma być odpowiedź… Rozumiem, że linka czy screena nie chcesz podać z uwagi na regulamin. Dodatkowo teraz wspominasz o liczbach czy rysunkach jako odpowiedź, co już zupełnie jest abstrakcyjne…

 

Obawiam się, że obecnie odpowiedzi rozpinają się od analizatora widma, po podprzestrzenny komunikator reptalian. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zabawa polega na wykryciu, i rozwiazaniu (teraz wiem, ze 10) zagadek.

Nie ma ogolnie tresci, mam tylko obrazki, jedna z zagadek (ta z 10) ma symbol wykrzyknika, wiec domniemam, ze to jest ta zagadka.

Odpowiedzi trzeba podawac, w formie jak w poprzednim poscie napisalem, czyli jednym z tych alfabetow, obstawiam, ze albo liczby, albo litery lacinskie, ewentualnie rysowanie "kursorem" na tej matrycy.

 

 

obrazkow mam znacznie wiecej, ale prawie wszystkie przyporzadkowaelm do innych zagadek, wiec na ten moment ta "maszyna" zostala mi jako samodzielna zagadka, z obrazkow nieprzyporzadkowanaych zostaly mi:

a) jakis manuskryp w jezyku etruskow (watpliwe aby pasowalo

B) jakis obraz(w sensie obraz na scienie) na ktorym sa po prsotu owoce, talez, widelec, woda sodowa, i na scianie wisi glowa jelenia (watpliwe aby to bylo cos wspolnlego z tym wykresem)

 

podsumowaujac zagadki polegaja wlasnie glownie na odganieciu "pytania" i co jest "zagadka", z reguly okazywalo sie to w miare proste (rok temu) po fakcie oczywiscie, teraz wydaje sie to o rzad wielkosci trudniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że odpowiedzią może być cokolwiek…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakis obraz(w sensie obraz na scienie) na ktorym sa po prsotu owoce, talez, widelec, woda sodowa, i na scianie wisi glowa jelenia (watpliwe aby to bylo cos wspolnlego z tym wykresem)

Ten wykres, to graficzny zapis dźwięku, podchodzącego do stołu jelenia:

( gwiazdka - początek analizy), niuchającego a następnie pałaszującego owoce, następnie potrącającego butelkę wody sodowej, która z hukiem roztrzaskuje się na podłodze ( wykrzyknik - koniec analizy).

......

No dobra, dodam: ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TrzyGrosze

niegłupie ;)

 

ale na obraz wymyśliłem coś innego, to coś ze znakami zodiaku majów, łoś, woda, nóż, seed jako bąbelek ;)

więc obraz się nie przyda. Mam jeszcze inny obrazek z przygłupim koniem (śmieje sie jak głupi, nawet słońce się śmieje), ale hm..no nie wiem, nawet nie opisuje tego obrazka.. to jedyny który nie mam pojęcia do czego należy.. wieczorme może nawet dam linka...

 

PS.

A i śmierć (na talerzu) i króklik (to też na talerzu :P :P )

o kurcze, nie mogę już edytować.

 

ok, jak pisałem zamieszczam obrazek nawet 2 .

 

 

obraz

https://drive.google.com/file/d/0B4aQ16dM-gLvZFFjcDg0X3F6ZVE/view?usp=sharing

 

który mam teorie przestwia (nie wszystkie) po prsotu zodiaki Majów (łączy mi się to z innymi, więc można olać)

nie wiem dlaczego widelec ma literę K. (cztery kilometry? ;) )

 

i najbardziej zrąbana zagadka.

 

https://drive.google.com/file/d/0B4aQ16dM-gLvVFpMM0hHME5fbTQ/view?usp=sharing

 

nie mam żadnej torii, żadnych pomysłów.

Edytowane przez Afordancja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. https://drive.google.com/file/d/0B4aQ16dM-gLvVFpMM0hHME5fbTQ/view

 

Opcja pierwsza.

Wykres harmonicznych sygnału radiowego. Urządzenia istnieją służą do pomiaru zasiegu nadajnika, pomiaru zaszumienia, tła przed postawieniem nadajnika radiowego itd. Ewentualnie kojarzą mi się z SETI służące poszukiwaniom. Znacznik jako punkt zainteresowania(częstotliwość)

Czerń i biel, forma urządzenia z grą Fallout lub Half Life. Brakuje na fotce https://pl.wikipedia.org/wiki/Gordon_Freeman

Urządzenie nie jest tabletem bo ma przyciski, spełnia określoną rolę jak na urządzenie pomiarowe przystało, mam wrazenie że wisi na kablach(na stałe?), tak jakby mierzyło zagrożenie, poziom promieniowania, poziom tlenu w powietrzu? W tle jest popękana ściana a na posadzce granit. Poczucie zagrożenia, uwięzienia i ta perspektywa podłogowa. Zupełnie jak w szkole!?

Badania naukowe?

 

Opcja trzecia wykres notowań giełdowych z filmu Pi 2. Kontynuacji filmu(która jeszcze nie powstała), gdzie już nie facet a ta dziewczynka prowadzi własne poszukiwania w XXIw  :) Internet ma juz wifi a zamiast drukarki igłowej ustrojstwo? Przeprowadziłą się z bloku na cmentarz, gdzie bezpieczna od reszty świata z celofanem na głowie prowadzi badania nad naturą giełdy. Rzecz jasna zarabiając na spekulacji akcjami. Kolejne zagadki to zapiski z jej snów. Tylko tyle i aż tyle.

 

W sumie:

Nie wiem skąd to skojarzenie zagrożenia i poszukiwania, zniszczenia i przyszłości rodem z Jestem legendą

Ale jednym słowem apokalipsa + przyszłość, a wykres symbolizuje poszukiwanie.

 

2. https://drive.google.com/file/d/0B4aQ16dM-gLvZFFjcDg0X3F6ZVE/view?usp=sharing

W połączeniu z 3. zwróciło moją uwage niedopasowanie elementów - epok.

Na pierwszej fotce tak jakby symbolicznie ujęty obrazek domu, wiejskiego dworku. Na stole owocki i dobry drogi obiadek(rybka), sztućce z rodowymi opisami, na ścianie głowa jelenia, na ścianie obraz z polowania itd.

Dwie piramidki to początek wieku. Syfon to połowa ubiegłego wieku, wzorki na ścianie dominowały jeszcze wcześniej w XIXw. Jedna z piramid ma standardowe proporcje - zbudowana na okręgu, pi, złoty podział fi, ośmiokąt i te sprawy. Druga wygląda jak ta pierwsza ale fotografowana z lotu aparatem z rybim okiem.(zniekształcony obraz)

Ani to kupka soli ani torebka piramidka z herbatą.

Ani XIXw ani XXIw, widok z lotu ptaka i piramida kojarzy mi się z okresem międzywojennym i krótko po wojnie. Wypraw odkrywców piramid w Peru albo Indiana Jones.

Całość budzi skojarzenie z filmem Stoker. Sielanka na obrazie nie jest takie jakim się z pozoru wydaje. Jedynym elementem który burzy tą sielankę są piramidki. Wszystko inne pasuje. 

 

3. https://drive.google.com/file/d/0B4aQ16dM-gLvVFpMM0hHME5fbTQ/view

Na tej fotce również zabawki z różnych epok(takie mam wrażenie) drewniane klocki z literami, do tego gra planszowa z koniem i ten dinozaur jakby wyjęty z Toy Story. Oczami wyobrażni analogicznie do pierwszego widzę jakby symbolizowało pokój dziecięcy. Znowu literki, A, B, na poprzedniej M, na jeszcze wcześniejszej znacznik. Łącząc z pierwszą Twoją zagadką, która to mnie zezłościła :P Może pierwsza zagadka oznacza pola do wpisania tyxh literek, a na obrazkach są litery, wyrazy których kolejność można rozszyfrować na podstawie epok z jakimi się kojarzą obrazki?

 

Lara Croft deszyfruje zapiski ojca?  :D

 

Wiem już coś wiecej niż wcześniej, że to zabawa a nie deszyfracja formatu pliku... 

Ale nadal brakuje kontekstu ;). Jeśli litery i przedmioty wskazują na słowo, epoki na kolejnośc a XXXX XXX pole do rozwiązania krzyżówki za którą staniesz się milionerem nam dając figę z makiem.. toś cwaniak! Jeśli odpowiedź wyznacza lokalizacje tajnej bazy starożytnych kosmitów gdzie w nagrode spoczywa swięty gral i biometrycznie zabezpieczony miecz plazmowy excalibur. Znowu cfaniak! Jeśli rozwiązaniem zagadki jest wpisanie do tajnego stowarzyszenia masonów uprawiania seksu bez zachamowań "Oczy szeroko zamknięte" toś cwaniak do trzeciej!? :P

Zamiast pitu pitu lepiej napisz o co chodzi!?

Od kogo te zagadki?

Czemu ich rozwiązanie ma służyć?

 

PS Zauważyliście umiejscowienie znaczników na wykresie? Znacznik z gwiazdką jest w miejscu gdzie wartość spada gwałtownie - pionowo, a znacznik z wykrzyknikiem kiedy pionowo rośnie. Może sensem zagadki jest gwałtowność tej zmiany. W sumie to zależne od rozciągnięcia w czasie ale gdyby zrobić wykres pochodnej byby dwie szpilki w miejscu znaczników?!

 

Co mi przychodzi do głowy to zlodowacenia które również przychodziły w miare nagle i gwałtownie...

Ich gwałtowność wymaga postawienia znaczników bo to dziwne. Stacja arktyczna mierząca wynik odwiertów w lodzie.. stąd piramidki, dinozaury i te sprawy? Stacja arktyczna to poczucie uwięzienia, połączenie technologii z brutalną naturą. Przyszłości z przeszłością sprzed tysięcy lat. Obraz pokoju dziecięcego, obraz sielanki z wiejskiego domku, obiadek marzenia w ich tle przeszłośc której poszukiwanie nie pasuje do sielanki..

Nie wiem jakiej oczekujesz odpowiedzi?

 

PS2 No tak.. solniczka i pieprzniczka to przecież mogą być piramidki różnią się dla rozróżnienia soli od pieprzu... a ja się doszukuje symboli z Indiana Jones :D


DZIŚ OLŚNIENIE:

Wiem wiem wiem. Już wiem. Jest jedno słowo na to co nam pokazujesz w temacie "co to za format".

To jest właśnie - sztuka! 

Edytowane przez Stanley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

 

 

To jest właśnie - sztuka!

 

Myślę, że czterdzieści dwie sztuki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łooo, Stanley, zagiąłeś mnie na maksa, nie spodziewałme się aż takiej płotności :D

 

1. Wykres

Jesli chodzi o skojarzenia, na temat apokalipsa + przyszłość to dlaczego nie ;)

Chociaż jestem pewien, że nie ma nic wspołnego z zagadką

 

2. Obraz

A więc to rybka wg. Ciebie jest? Kurcze a ja się głowiłem co to może być.

Co do piramid, to hm..mi ciągle wyglaają jak te od Majów, nawet mieli takie smukłe.

 

 

3. klocki

hm... ciekawei to łączysz, razem, aczkowiek nic z tego nie wyjdzie, zbyt wieloznaczne ;)

Odpoweidź musi być logiczna i jednoznaczna.

 

4. Lara

Milionerem się nie zstanę ;) (Rok temu mogłem się stać, o włos się nie udało).

Plazmowy excalibur mam już gdzieś w piwnicy...przereklamowany.

Jeśli chodzi u prawianie seksu bez zachamowań to chyba najprostsza sprawa, zagadek nie trzeba rozwiazywać z tego co mi wiadomo ;)

 

 

5. co do wykresu.. czuję, że ten jeden rysunek nie wystarczy... wydaje mi się niemożliwy do odganięcia, no chyba, że faktyucznie to jakiś dzwiek, który jak wrzucimy do jakegoś programu muzycznego (jeszcze tego nie próbowałem:P) to usłyszymy jakies "natas" albo coś w tym stylu :P

 

 

 

6. o co chodzi :)

 

Ok nie chcę użyć słów kuczowych, bo sciągnę konkurencję i rozwiążą szybciej niż ja.(no i to niezgodne raczej z regulaminem)

Z Polski może wygrać nagrodę pocieszenia (bo rozwiązanie tych zagadek włąsnie ją daje) tylko dwóch.

Nagroda jeste dość symboliczna, bartdziej chodzi o walkę.

 

(Na priv mogę oczywiście powiedzieć bez ogródek)

 

A więc, mam do rozwiązania 10 zagadek (w sumie 11 ale pierwsza rozwiązana), jedynie co o nich wiem, to że jest ich 10 i ich "loga" abym mógł je rozróżniać.

 

Mam wiele obrazków, bez przyporządkowania do zagadek, nie ma w nich pytań a ani jakej odpowiediz oczekujemy. Mam też książkę (ot zwykła historyjka o zagładzie, kosmitach, bogach, itd.) w której też moze być ukryta część zagadki.

 

Te obrazki które "wkleilem" nie przyporządkowałęm do zadnych zagadek (tzn. wiem, że "logo" jednej z zagadek to wykrzyknik więc domyślam, się, że wykes to zagadka nr. 9), oczywiście możę być wiele obrazków na jedną zagadkę

 

 

Z zagadek mam.(i jak je przyporządkowałem)

1)

: Logo- statek

: mam obrazki historyjki jak to jukatan okryli

: mam tablice w języku majów, "oryginal", powiedzmy, odnośnie zaśmień słońca i księżyca

2)

:Logo - celownica

Brak przyporządkowancyh zagadek, tzn. mam dylemat

3)

Logo: lew

: mam rysunek lwa -ale z tego nie da się nic wywnioskowac, więc myślę, zę brakuje trochę

mam pewną pokrętną teorię

4)

Logo: wygląda na symbol egipski

:mam rysunek z hieroglifami egipskimi (nie tłumaczyłęm jeszcze)

5)

Logo drabina:

Mam podobny rysunek z drabiną, i napisem BASE36 (kodowanie - da sie przetłumaczyć pare liczb z ksiązki na łacińską sentencję

I parę obrazków które tworzą całość , rozpracowuje, raczej rozkodowuję

6)

Logo: głowa faceta

OBrazek: jakaś tablica w języku sumeryjskim z tą samą głową faceta, (będę dopiero tłuaczył)

7)

Logo: góry

obrazek: mam rysunek gór gdzie każda góra (nie każda bo jedna jeste dolina) jest opisana jakimś wyrazem w języku koptyjskim, jednego słowa nikt nie potrafi przetłumaczyć, (z tych co znam) i jest to akurat dolina

obrazek 2: coś a la klawiatura z literami koptyjskimi

8) wąż

mam 2 obrazki i wiem,zę one do teog należa(nie chc emi się ich opisywac )

9) wykryknik

no i ten wykres

10) gotycka litera

mam gotyski tekst, przetłumaczony (nic ciekawego z tego się nie da wyciąganąc na ten moment)

Opowiastka o jakiś czasach rzymskich, jak to ..o włąsnie..

jes zdanie tam, że urodziła się nowa flaga, z dzikiem i orłęm i (rzysmkiem wyrazem jak domyślam się)

jest taka flaga?

 

No i mam parę obrazkó które nie są przyporządkowane.

 

Odpwoedzi mogę wpisywać jak już wcześneij powiedziałem w jednym z dostępnych klawiatur

 

majów, hieroglify, łacina(nie ma liter JUW), koptyjski, liczby z kropką plusem i minusem.

Mogę też odpowiedż dać w formie grafinczej, (chyba) bo mogę kursorem rysowac po matrycy 12x5

 

 

PS.

Mam zamiar rozwiazać to w maks jeszcze 2 tygodnie :P

 

 

 

PS.

Sorry za chaotyczną odpowiedź, ale pisałem w biegu (w notatniku a tu tylko teraz wkleiłem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie panowie wstyd (dla mnie), że też tego wcześniej nie dostrzegłem. (mam jeszcze 2 obrazki które uzupełniają obraz i labirynt)

to 12 prac herkulesa (chociaż brakuje dwóch na ten moment) ale jeszcze nie wiem co z tym dalej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...