Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Afordancja

Co to za "format"?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy komuś nasuwa się może jakiś pomysł, co to może być za "format"/maska?

 

XXX X XX XXXXXX X 

 

W spacjach nie wiem czy jest spacja, kropka,myślnik itd.

 

W X są na pewno cyfry(0-9)

 

Może to być wszystko, jakiś format współrzędnych, czasu, cokolwiek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by mogło na kreskowego kota wyglądać, albo jakieś oznaczenie fabryczne (numer części)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(z tej samej branży)

Zadam może głupie pytanie, ale mam "zwiechę" (za mało snu chyba).

Mam np. dwie lokacje(na ziemi) i mam dwie proste (wychodzące z tych punktów) pod jakimś tam kątem(nie są to proste równoległe), chciałbym obliczyć współrzędne docelowe, jest na to jakiś łady wzór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to przypomina rozwiązanie układu dwóch równań liniowych y=ax+b

gdzie masz podane:

1. a - kąt

2. punk (x1, y1) przez który prosta przechodzi. y1=ax1+b

Czyli rozwiązujesz układ dwóch równań. Możesz przez wyznaczniki.

No ale do tego dochodzi problem przeskalowania lokalizacji, no i krzywizna Ziemi dla większych odległości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak by nie było krzywizny ziemi to w sumie prościutkie. problemem dla mnie jest właśnie ta krzywizna...

 

hm..jak tak myślę, to może nawet jest wiecej takich punktów przecięcia. (mam jeszcze trzeci punkt i kąt, ale go pominałem bo myślałem, że jest nieistotny)

 

ps.

Niestety już wyrosłem z globusów i nie mam żadnego aby "policzyć" to  brute force... :P

Edytowane przez Afordancja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jacenty

Własnie się z nimi zapoznaję :D myślałem, że będzie prościej

 

A nie, zapoznawałem się z  loksodromami

 

edit

Padłem, na dziś daje sobie z tym spokój, takiego układu równań nie policzę :P

Poszukam jednak globusa :P

Edytowane przez Afordancja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Może to być wszystko" - w hełmie moze być wszystko nawet zupa ale hełm to zawsze jakiś kontekst

Sprecyzuj i błagam nie wprowadzaj na kopalnie pytań typowych dla fejdzbuka. 

Nie wiadomo w jakim kontekście a ty człowieku myśl, później ktoś zada pytanie pomocnicze i nagle okazuje się że zabrakło wielu ważnych informacji a człowiek traci czas

Edytowane przez Stanley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież właśnie o to chodziło że nie wiedział co to może być. Afordancja dobrze napisał to mogło być wszystko.

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stanley

To nie jest pytanie "typowe dla facebooka", bo właśnie to mogło by być wszystko, chodziło mi o format(nie miałem więcej informacji, "zadanie" polegało na tym, że mam (za)dużo danych, różnych, poprzez adresy, współrzędne itd. itd. i nie mogłem ich ot tak przejrzeć tylko musiałem zacząć szukać czegoś konkretnego)

jak bym pytał o xx-xxx i ktoś by mi napisał kod pocztowy to ok. Ex nihilo mnie naprowadził(za co mu serdecznie dziękuję)  na właściwy trop i to mi wystarczyło.

 

 

 

później ktoś zada pytanie pomocnicze i nagle okazuje się że zabrakło wielu ważnych informacji a człowiek traci czas

 

Przyznam się, że nie wiem w jakim kontekście piszesz, jakie pytanie pomocnicze? Dla mnie temat formatu jest zamknięty. Teraz "szukam" czegoś innego, ale nie chciałem tworzyć nowego wątku.

 

hm..może wprowadziłem zamieszanie pisząc "z tej samej branży" (ta branża to pytania z d..y ;) , niech tak będzie)

Edytowane przez Afordancja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, następne nękanie użytkowników bystrzejszych ode mnie w tym temacie (marketing :P ).

 

Czy jest tu ktoś może kto na podstawie obrazka potrafił by rozpoznać konstelacje,gwiazdozbiór zwał jak zwał.

(prawdopodobnie na niebie południowym)?

 

Jeżeli tak to wysłał bym linka na priv z obrazkiem (nie mogę go upubliczniać z pewnych względów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PV

 

 

Afordancja – wisisz mi piwo. Wcale nie było trudne (przynajmniej dla mnie). :) Na PV masz odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Afordancja – wisisz mi piwo. Wcale nie było trudne (przynajmniej dla mnie). :) Na PV masz odpowiedź.

Ha, zdecydowanie wiszę Ci piwo :D jak mieszkasz w promieniu Śląska ;) to masz od strzału hehe, chyba, że skoro jest poczta kwiatowa to może i poczta piwna ;)

 

Dzięki bardzo, jeszcze raz.

 

Edytowane przez Afordancja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli Górny Śląsk, czy Dolny Śląsk? Osobiście sądzę, że Śląsk to tam, gdzie święta góra Ślężan (Ślęża) i rzeka, nad którą zamieszkiwali (Ślęza). Czyli Dolny Śląsk. ;) Oczywiście nie ma to znaczenia – zostaje poczta piwna. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda slaby jestem w te śląskie niuanse, ale żona zobaczyła tekst i chyba by miała inne zdanie ;) (coś tam wspominała o powstaniach śląskich :P )

Edytowane przez Afordancja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

trzy konflikty zbrojne na Górnym Śląsku, jakie miały miejsce w latach 1919-1921 między ludnością polską i niemiecką[

 

Jeśli możesz, przekaż to Żonie. ;) Dodam, że było to znacznie później niż palili ogniska Ślężanie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz, przekaż to Żonie. ;) Dodam, że było to znacznie później niż palili ogniska Ślężanie. :)

hahaha, Ja tam wolę nie wywoływać wilka z lasu ;)

Jak to kolega mówia, niektórych tematów się nie porusza... czasem nawet tak prostych jak jazda rowerem po drogach publicznych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, można już spokojnie zamknąć ten wątek, baa nawet usunąć bo nikomu się ta "wiedza" tutaj nie przyda ;) .

 

Na zakończenie chciałem tylko szczególnie, (jeszcze raz), podziękować Astroboy za pomoc, i Ex nihilo, za sugestię która nakierowała mnie na dobre tory.

 

PS.

Teraz czekam na finał, ale już nikomu głowy nie będę zawracał, (będzie za rano i obstawiam, że za szybko, jakieś 3 h). Jeżeli wygram/przegram chwalił też się nie będę ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, finał się skoczył (Dawno), o włos nie wygrałem :/ (nie trwało to jak spodziewałem się 3 godziny, ale 9 dni :P , bylem ciągle na czele i ostatniego dnia/doby, no nie udało się).

 

Teraz jest druga część (ale już nie tak spektakularna jak pierwsza), i znów wracam do zamęczania was (uwaga słodzę, ale to prawda :D) jako jednych z bystrzejszych ludzi jakich "znam", pytaniami z d..y bez kontekstu (ale takiego nie ma)

 

I tak o to pytanie na skojarzenia.. z czym ten obrazek ci się kojarzy, co to może być? (a być może wszystkim, nie ma reguł)

Sama maszyna może być istotna, ale tez może być zmyłka i tylko wykres plus te "symbole".

 

A to link.

https://drive.google.com/file/d/0B4aQ16dM-gLvNVc0Mk05ZEJyRk0/view?usp=sharing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że coś związanego z dźwiękiem  :)

Edytowane przez ex nihilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk jest z jeden z typów (w zasadzie jedyny który mi został, bo sejsmograf i ekg od strzału odpadło), tylko myślałem, że dźwięk też "wygląda" inaczej.

 

hm.. muszę poszukać (nie wiem czy takie coś isnieje) co by mi pozwoliło zagrać to z obrazu (jest to w ogóle logicznie możliwe?)

 

PS.

A te znaczki mają coś wspólnego z dźwiękiem? Bo nie znam raczej(ale na dzwięku nie znam się w ogóle)

Edytowane przez Afordancja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

Może chodzi o spadek/ wzrost, zanik/ aktywację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrać by się dało - potrzebny syntezator "suwakowy" , ale przypuszczam, że to nic nie da. Raczej chodzi tu o natężenie, a nie częstotliwość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

A może chodzi o jakiś charakterystyczny kawałek widma emisyjnego? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...