Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Pedofilia jak terroryzm

Rekomendowane odpowiedzi

Premier Wielkiej Brytanii, David Cameron, ogłosił powstanie nowej jednostki do zwalczania pedofilii w internecie. Jednostka zostanie założona przez National Crime Agency (NCA) oraz brytyjską agencję wywiadu elektronicznego GCHQ. Jej zadaniem będzie poszukiwanie pedofilów w niedostępnych dla przeciętnego internauty obszarach internetu. Ma ona prowadzić podobne działania do tych, mających na celu walkę z terroryzmem – będzie zatem przeciwdziałała nie tylko przestępstwom, które już się wydarzyły, ale również przestępstwom planowanym.

Plan został ogłoszony podczas londyńskiego spotkania We Protect Children Online, w którym uczestniczyli przedstawiciele rządu, niezależni eksperci oraz przedstawiciele 23 największych firm technologicznych. W konferencji brali udział m.in. przedstawiciele Microsoftu, Google'a, Facebooka i Twittera, którzy będą omawiali ze strona rządową warunki i metody współpracy.

W ramach walki z internetową pedofilią w Wielkiej Brytanii tworzona jest już baza danych CAID (Child Abuse Image Database), o której niedawno informowaliśmy. Media donoszą, że producenci przeglądarek pracują nad technologiami, które z poziomu przeglądarki będą blokowały pedofilskie materiały, co powinno utrudnić dostęp do nich.

Ponadto Cameron zapowiedział wprowadzenie przepisów, które uczynią nielegalnym proszenie dzieci o wysłanie własnych nagich fotografii. Obecnie sprawa ta nie jest prawnie uregulowana.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywiad zajmuje się szukaniem pedofilów. Chyba rzeczywiście nie mają innego zajęcia :)

Nie mówiąc o tym że jest to tylko kolejny sposób na drenaż kieszeni podatników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba rzeczywiście nie mają innego zajęcia :)

Też się cieszę.

Tradycyjny wywiad służy wojnie. Teraz zajmą się obroną bezbronnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie od razu karmieniem bezdomnych :)

Pisaniem poematów o miłości itd.

Wojsko niech się zajmie uprawą pomidorów.

A jak przyjdzie wojna to przynajmniej pomidory będą, pedofili nie będzie. Będzie super.

Lekarze niech się zajmą robieniem oscypków.

Jak tak wszystko urządzimy - będzie zaje...

 

A ile z podatnika się wydusi przy tych wszystkich przekwalifikowaniach...

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zgodzę się. Jak widać, GB kompletnie nie ma problemu z chińskimi i rosyjskimi hakerami. ;)

Myślę, że żołnierze powinii ćwiczyć to, co jest dla nich potrzebne, czyli technik skutecznego ZABIJANIA. Podobnie, policjanci powinni ćwiczyć techniki skutecznego rzucania BANDYTY na glebę. Jeśli oczywiście chcą nosić sztandary na mszy, to ich prywatna sprawa, ale po godzinach. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@thikim

Wczoraj, z PIENIĘDZY PODATNIKÓW, kupiliśmy Wam (wojsku), rakietki.

Sztuk 40, za 240mln $, a Ty się bulwersujesz, że cząstka wojskowego potencjału, powalczy z pedofilami.

Zresztą NCA i GCHQ, to nie są struktury ściśle wojskowe.

Edytowane przez TrzyGrosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TrzyGrosze, tutaj masz rację. 40 sztuk tak drogiej broni, to nie jest patent na skuteczne zabijanie (myślę o skali). Patrząc na nasze położenie, żadna to też gwarancja jakiejkolwiek obrony. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, trochę manipulujesz moją wypowiedzią TrzyGrosze.

Nigdzie nie napisałem że cząstka wojskowego potencjału powalczy z pedofilami tylko i wyłącznie pisałem o wywiadzie prawda?

 

Ty się bulwersujesz, że cząstka wojskowego potencjału, powalczy z pedofilami.

Więc najpierw mi wrzuciłeś że bulwersuje się że cząstka wojskowego potencjału powalczy z pdeofilami, a potem zrobiłeś uwagę

 

Zresztą NCA i GCHQ, to nie są struktury ściśle wojskowe.

(UWAGA: nie do mojej wypowiedzi ale swojej że to nie są struktury wojskowe).

Rozumiesz przynajmniej tę mam nadzieję niezamierzoną manipulację z Twojej strony?

Taka próba dyskretyzacji wypowiedzi poprzez włożenie czegoś w usta rozmówcy i zaprzeczenie temu.

 

Co do zakupów, gdybyś znał procedury - wiedziałbyś dokładnie że o takich zakupach dla wojska - decydują cywile :)

MON i rząd. Przy czym MON to organ rządu przeznaczony do cywilnej kontroli nad armią. Tak czy inaczej żołnierze mają najmniej do powiedzenia.

Nie słyszałeś czemu np. p. Kopacz w trakcie ostatnich wyborów odwiedziła Radom i zamówiła tam uzbrojenie?

Nie miało to nic wspólnego z potrzebami wojska. O wiele więcej miało z takimi akcjami jak w artykule.

Że instytucja powołana do jednego zajmuje się czymś innym.

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a może tak przy dzisiejszej rocznicy "maki na karabiny"? :)

By nie było nieporozumień, myślę o tych pięknych, i jakże delikatnych kwiatach. Pedofilów niech szuka policja, i skutecznie RZUCA ICH MORDĄ w glebę. ;)

 

Edit: Thikim, nie ma potrzeby, byś rozbudowywał swoją wypowiedź. Każdy normalny człowiek wie, że armia jest potrzebna, bo taki jest ten Świat.

Edytowane przez Astroboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name="thikim" post="101929" timestamp="1418476876"

Nigdzie nie napisałem że cząstka wojskowego potencjału powalczy z pedofilami tylko i wyłącznie pisałem o wywiadzie prawda?

Jak już wyjaśniamy kulisy retoryki i mechanizmy manipulacji ;: zirytowało Cię zajmowanie się wywiadu ściganiem pedofilów, wywiad z wojskiem powiązałem ja,co wywołało Twoje oburzenie jakoby jestem zwolennikiem uprawy pomidorów przez żołnierzy, przez co zrozumiałem, że nie jesteś zwolennikiem ścigania pedofilów przez wywiad (już wojskowy). Doprowadziło to do Twojej ewidentnej ;) już manipulacji opinią publiczną, że to nie wojsko kupuje wojsku.

Owszem, kwit podpisują cywile, płacą cywile ( ugrywając coś na boku) ale specyfikację do zamówienia robią wojskowi. Skąd cywile mają wiedzieć, że trzeba kupić JASSMy do Efów, a nie Ch-25ML/MP do Migów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Astroboy w roli advocatus Dei !

Na tym forum, krew już się nie poleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

wywiad z wojskiem powiązałem ja,co wywołało Twoje oburzenie

Jednak nie zozumiałeś - napisałeś wyraźnie:

 

Ty się bulwersujesz, że cząstka wojskowego potencjału, powalczy z pedofilami.

Nie chodzi o to że powiązałeś. Włożyłeś to w moje usta co jest kłamstwem.

Jakbyś pisał o sobie:

"ja się bulwersuję...."

to Twoja sprawa. Ty się bulwersujesz. Ale Ty pisałeś o mnie i do mnie :)

Zatem napiszę całkiem jasno. Nie bulwersowałem się z powodu walki cząstki wojskowego potencjału z pedofilami. Wymyśliłeś to Ty od początku do końca.

 

 

Doprowadziło to do Twojej ewidentnej ;) już manipulacji opinią publiczną, że to nie wojsko kupuje wojsku.

Dalej podtrzymuję to co napisałem. Co z tego że fragmenty specyfikacji przygotowują wojskowi. Jak wszystko to służy jedynie wybraniu firmy, państwa wskazanego przez polityków.

Więc ponownie manipulujesz pisząc że wojsko robi specyfikację - bo jest to specyfikacja narzucona przez cywilów aby wygrał wybrany przez cywilów zakład itp.

Przykład rzuciłem. Ewidentny.\

Przyjeżdża pani premier - mówi w czasie wyborów: zakupimy w waszym mieście uzbrojenie za ponad 100 mln.

Wojsko dopiero będzie robić specyfikację ...

Wojsko to sobie może w pełni samodzielnie zrobić przetarg na papier A4.

Wszędzie gdzie wchodzą w grę 10 mln i w górę to wojsko robi to co mu każą cywile nazywa się to cywilny nadzór nad armią - brzmi całkiem fajnie.

Myślisz że F-16 kupiono bo wojsko sobie wymyśliło specyfikację??

 

 

Thikim, nie ma potrzeby, byś rozbudowywał swoją wypowiedź. Każdy normalny człowiek wie, że armia jest potrzebna, bo taki jest ten Świat

Hmm, jednak czasem napotykam ludzi którzy mają inne podejście (przeważnie w necie). Zresztą w tej części akurat rozbudowy nie planowałem.

Bardziej piszę bo mi TrzyGrosze coś w usta usiłuje włożyć. Coś w rodzaju:

Thikim bulwersuje się że czarne jest białe. Zaraz, przecież czarne jest czarne.

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thikim, już sam chyba się pogubiłeś. Twój pierwszy post:

Wywiad zajmuje się szukaniem pedofilów. Chyba rzeczywiście nie mają innego zajęcia :)

Nie mówiąc o tym że jest to tylko kolejny sposób na drenaż kieszeni podatników.

Zniesmaczone podniecenie aż kłuje w oczy!

I nie podpinaj pod kłamstwo,wyrażenie sensu wypowiedzi interlokutora innymi słowami, co ja uczyniłem, a mechanizm poprzednio wyjaśniłem.

 

P.S. piszę ten post, ponieważ thikim trochę poedytował swój ostatni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, szkoda czasu. I tak mam że jak się moje wypowiedzi manipuluje to na to reaguję.

Jeśli chodzi o planowanie przez wojsko swojej działalności to może z rok temu widziałem stronę pewnego posła z pewnego miasta na której chwalił się że dyslokacja jednostki w tym mieście to jego zasługa.

No więc jak: wojsko realizuje swoje plany albo plany obrony kraju czy pana posła poparcie w tym mieście? Tego czy owego.

Wszystko gdzie są duże pieniądze jest kontrolowane przez polityków - cywili, nie wojskowych.

PS. Owszem edytuję swój post, bo stale widzę że coś warto zmienić.

Astroboy lepiej byś wrócił do rozwiązania zagadki. Czekają wszyscy.

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Astroboy lepiej byś wrócił do rozwiązania zagadki. Czekają wszyscy.

Myślę, że wszyscy, podobnie jak ja, potrafią podnosić do kwadratu, tudzież "deltę" policzą. ;) Czekam również na rozwiązanie, bo mam równie ciekawą, i raczej prostszą zagadkę dla forumowiczów. ;)

 

Swoją drogą, sądzę, że nie ma najmniejszego powodu, by powodować jakiekolwiek zmagania. Tak między tym, którego według TrzyGrosze mam być adwokatem, a prawdą, to wszyscy mają rację. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam zagadkę a nawet dwie ale poczekam na swoją kolej.

W temacie wojska i jego wydatków na cele wojskowe:

http://klich.pl/index.php?id=185

 

Wojsko zostaje w Krakowie! Po mojej interwencji min. Siemoniak zadeklarował możliwość pozostawienia w Krakowie części 2 Korpusu.

To kto tu decyduje? Zmiany dyslokacji to są miliony.

Ale to i tak inna strona niż ta o której wspomniałem.

Warto też wspomnieć przenoszenie jednostek na gwałt do Krakowa ( i wywalanie setek ludzi z pracy w innych miastach a zatrudnianie w Krakowie) gdy ministrem był ten senator z Krakowa :)

I takich przykładów "jawnego" wpływania przez polityków na wojsko jest wiele. Nie liczą się potrzeby wojska, liczą się potrzeby polityków i ich interwencje, do których później wojsko musi się dostosowywać - zmieniać plany, zmieniać system obrony itd. byle tylko słupki rosły albo kasa płynęła tam gdzie trzeba.

Każdy zakup większy - to nie jest już wojskowa sprawa tylko polityczna.

A tu można przeczytać:

http://makarewicz-53.blog.onet.pl/2014/12/01/krajobraz-przed-i-po-bitwie/

jak wygląda wzmacnianie jednostek na wschodzie. To i tak tylko wierzchołek góry lodowej.

Obecnie wojsko jak i każda instytucja publiczna jest głównie realizatorem drenażu kieszeni podatnika a nie realizatorem swojej misji.

I jak się chce drenować więcej to trzeba więcej bzdur wymyślać jako zajęcie.

Wojsko zajmie się pedofilią czemu nie? Pedofilią może się nawet i zająć drogówka - tylko nic za darmo. Może i sekretarka w gminie, może i Prezydent każdy może jak podatnik płaci.

Jak już pisałem wojsko zajmuje się (nie z własnej woli) promocją polityków. Więc czemu i nie pedofilią.

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

W temacie wojska i jego wydatków na cele wojskowe:

http://klich.pl/index.php?id=185

 

Czy na spadochronie to Ty? ;) Gdybym był młodszy i miał odpowiednie zdrowie, to skakałbym ze zdecydowanie większą Flagą. Jest tego warta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zgodzę się. Jak widać, GB kompletnie nie ma problemu z chińskimi i rosyjskimi hakerami. ;)

 

Wierzysz w chińskich, rosyjskich i pewnie jeszcze islamskich hakerów?

Sądziłem że nie jesteś religijny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...