Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Odwołano start Oriona

Rekomendowane odpowiedzi

NASA odwołała właśnie start rakiety Delta IV Heavy z pojazdem załogowym Orion. Miał się on odbyć godzinie 13.05 czasu polskiego, jednak początkowo został przesunięty o 12 minut.

Na 7 minut przed startem potwierdzono, że Oriona przełączono całkowicie na własne zasilanie. Minutę później wszystkie zespoły odpowiedzialne za poszczególne elementy startu potwierdziły gotowość do wystrzelenia. Odliczanie rozpoczęto na 4 minuty przed startem. Około 20 sekund później odliczanie przerwano, gdyż prędkość wiatru przekroczyła dopuszczalne maksimum. Oriona ponownie przełączono na zasilanie zewnętrzne. Po półgodzinnym oczekiwaniu zdecydowano, że start odbędzie się o godzinie 13.55 czasu polskiego. Po ponownym otrzymaniu potwierdzeń, że wszystko jest gotowe do startu, rozpoczęto odliczanie. Po minucie, znowu z powodu wiatru, zostało ono przerwane. W końcu, po konsultacjach pomiędzy menedżerami startu, a inżynierami ustalono, że Orion wystartuje o godzinie 14:27 czasu polskiego. Odliczanie ponownie przerwano. Tym razem z powodu informacji o niezamkniętym zaworze paliwowym. W każdym z trzech zbiorników paliwowych są dwa zawory, jeden dla płynnego tlenu, jeden dla płynnego wodoru. Po krótkich konsultacjach zdecydowano się na przeprowadzenie testu zaworów. Próby rozwiązania problemu trwały przez ponad godzinę. W końcu zespół inżynierów zarekomendował przesunięcie startu o 24 godziny.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff. Całe szczęście, że jednak przesunęli ten start. To 40% procentowe prawdopodobieństwo nieudanego startu (nie oszukujmy się, przyglebienia ;)) chyba jednak przeważyło. :D

 

 

 

Odliczanie ponownie przerwano. Tym razem z powodu informacji o niezamkniętym zaworze paliwowym.

 

Chciałem dodać do tego komentarz, ale może poproszę Kolegów o przemyślenia? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieli szczęście i tyle. Ja bym na ich miejscu odpuścił sobie na parę dni ( o ile mogą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ich miejscu odpuściłbym sobie w ogóle, i zatrudnił firmę zewnętrzną. :D

Czy mieli szczęście? Pewnie tak. :)

 

Edit: prognoza pogody na jutro wygląda lepiej. Pewnie im się uda. Ciekaw jestem podobnych emocji przy starcie z załogą na pokładzie. :)

Edytowane przez Astroboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jutro. Może tytuł to prekognicja autora?

 

Edit: Chyba jutro nie skomentuję. Podejrzewam, że NASA już podjęła działania wespół z NSA w mojej sprawie. Pewnie jestem terrorystą. :D Patrz artykuł z wczoraj:

http://forum.kopalniawiedzy.pl/topic/23116-jutro-pierwszy-lot-oriona/

Edytowane przez Astroboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...