Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Google Glass w policji

Recommended Posts

Policja w Dubaju ma zamiar wykorzystać Google Glass do identyfikowania poszukiwanych osób. Funkcjonariusze mają zostać wyposażeni w urządzenia Google'a, dzięki którym, patrząc na znajdujące się w ich pobliżu osoby, będą mogli sprawdzić, czy któraś z nich nie znajduje się w policyjnej kartotece.

Google Glass jest wyposażone w technologię pozwalającą na kontrolowanie kamery za pomocą mrugnięć powiekami. Policjant może zatem dyskretnie wykonać zdjęcie konkretnej osoby, fotografia zostanie porównana z bazą danych, a funkcjonariusz otrzyma informację, czy sfotografowana osoba jest poszukiwana. Początkowo w Google Glass ma zostać wyposażona dubajska drogówka. Jej funkcjonariusze będą mogli szybko sprawdzić, czy zatrzymany kierowca nie ma np. zaległych mandatów. Niewykluczone jednak, że w przyszłości Google Glass trafią do pracujących na ulicach detektywów.« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to chyba niezbyt dobra wizytówka dla technologii i samego googla. Idziemy w stronę państwa policyjnego... "permanentna inwigilacja".

  • Downvote (-1) 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...