Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Domowa obrabiarka do broni palnej

Recommended Posts

Twórca pierwszej plastikowej broni palnej, która została wyprodukowana na drukarce 3D, zaprezentował swój najnowszy wynalazek – programowalną maszynę, która pozwala na łatwe wykonanie podstawowych elementów karabinu samopowtarzalnego. W ciągu kilku godzin libertarianin Cody Wilson z Teksasu otrzymał ponad 40 zamówień na maszynę Ghost Gunner. Jego firma Defense Distributed sprzedaje ją w cenie 999 USD.

 

Opisałbym ją jako biurkową maszynę, która obrabia aluminium - stwierdził Wilson. W ubiegłym roku mężczyzna wywołał sporą sensację, prezentując jednorazowy plastikowy pistolet Liberator. Amerykański Departament Stanu wymusił na Wilsonie usunięcie z internetu szczegółowych danych pozwalających na produkcję Liberatora. Materiały te zostały jednak skopiowane przez internautów i znajdują się obecnie na serwerach poza USA.

 

Cyfrowa obrabiarka Ghost Runner produkuje dolną część korpusu karabinu typu AR-15. Znajdują się tam zasadnicze części broni, mechanizm spustowy, magazynek oraz iglica. Urządzenie jest dostarczane wraz z odpowiednim oprogramowaniem oraz instrukcją.

 

Dolna część korpusu, jako najważniejsza część broni, jest najściślej regulowana przez przepisy. Umieszcza się na niej numery seryjne. Resztę broni można dokupić jako części zapasowe. Wilson obiecuje, że pierwsze maszyny Ghost Runner zacznie dostarczać w okolicy Świąt Bożego Narodzenia. W najbliższym czasie chce też zbierać zamówienia z zagranicy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...