Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Serwery IBM-a własnością Lenovo

Recommended Posts

Lenovo i IBM poinformowały, że rozpoczęły proces dopinania transakcji, w ramach której należący do IBM-a wydział produkcji serwerów x86 stanie się własnością Lenovo. Od 1 października Lenovo będzie już formalnym właścicielem wydziału serwerów.
Ostateczna wartość transakcji wyniosła 1,8 miliarda dolarów, czyli o 0,5 miliarda mniej niż ogłoszono w styczniu. W międzyczasie bowiem doszło do zmian wartości przejmowanego majątku.

Lenovo przejmuje produkcję urządzeń z rodzin System x, BladeCenter, Flex System, NeXtScale, iDataPlex oraz powiązanych z tymi systemami przełączników, urządzeń sieciowych oraz oprogramowania. W rękach IBM-a pozostają System z, Power Systems, Storage Systems, serwery Flex na chipach power oraz urządzenia PureApplication i PureData.

O chińskiej firmie Lenovo (d. Legend) świat usłyszał w 2005 roku, kiedy to odkupiła ona od IBM-a wydział produkcji pecetów i notebooków. Od tamtej pory koncern umacnia swoją pozycję na rynku. Jest strategicznym partnerem IBM-a, zdobywa coraz większe udziały na rynku smartfonów, a jeśli uda się jej odkupić od Google'a Motorolę Mobility to stanie się trzecim na świecie producentem tych urządzeń. Jest jednym z największych producentów pecetów i tabletów. Od 1 października będzie trzecim największym producentem x86.« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...