Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Astroboy

Ogonki, czudzysłów, pauzy, półpauzy, tudzież inny trudny do ogarnięcia inwentarz?

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie pytanie kieruję do WizzKida, ale jeśli ktoś inny potrafi pomóc, to zachęcam do dyskusji.

 

Jakoś nie bardzo jestem zainteresowany ( :() stawianiem dodatkowych "drajwów" do klawiatury, acz wolałbym, o ile to możliwe, stosować poprawnie nasze znaki diakrytyczne, itp., itd.

 

Znalazłem kiedyś "altkody", acz wiele rzeczy jakoś niespecjalnie chce działać. O ile alt 133 daje poprawnie wielokropek, tudzież alt 150 półpauzę, to inne znajdowane kody nie bardzo chcą działać, a nawet, co się zdarza, dają w "kubeł" moją kilkuminutową pracę. Myślę tutaj konkretnie o edytorze na forum. Proszę o wskazówki i dziękuję za potencjalne odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alt-kody powinny bez problemu działać działać niezależnie od wybranej klawiatury. W edytorze możesz zastosować także encje HTML-owe. Kliknij pierwszą ikonkę, by zmienić na tryb nieformatowany i tam wprowadź nazwaną encję (np. —, zapisu numerycznego jakoś nie chce konwertować).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw ten inwentarz trudny do ogarnięcia: przed "tudzież" nie stawia się przecinka, a "acz" jest lekko pretensjonalne.

Ciut łatwiejszy: ze znakami diakrytycznymi nie ma problemu, bo ogonki zazwyczaj poprawnie wyświetla.

Jeśli chodzi o elegancką typograficznie interpunkcję, to najprostszym rozwiązaniem są alt codes (zwłaszcza przy pisaniu na forum). Można też próbować się zdać na inteligencję niektórych edytorów tekstu, ale np. Word czasem się wymądrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Alt-kody powinny bez problemu działać działać niezależnie od wybranej klawiatury.

 

Jakoś nie wszystke chcą działać (podejrzewam, że przeglądarka może przechwytywać pewne jako skróty klawiaturowe, czy coś w tym stylu).

Generalnie zrobię chyba sobie ściągę z encji HTML-owych, bo kopiowanie i wklejanie trochę głupie… ;)

 

Najpierw ten inwentarz trudny do ogarnięcia: przed "tudzież" nie stawia się przecinka, a "acz" jest lekko pretensjonalne.

 

Wielkie dzięki za "enlightenment"; cóż, marny ja żuczek, ale nawet w swoim wieku ciągle się uczę… Co do pretensjonalności, to w czasach mojej młodości w pewnych kręgach "alkoholointelektualnych" stosowanie "acz" czy "aczkolwiek" takie nie było. Pretensjonalność ze swej istoty to dość szerokie semantycznie pole minowe, a ja przy ostatniej sobocie lata jakoś niespecjalnie mam ochotę na wkraczanie nań. Chciałbym również, by inni uniknęli tego losu. :D

 

Można też próbować się zdać na inteligencję niektórych edytorów tekstu, ale np. Word czasem się wymądrza.

 

Jeśli zdajesz się na "inteligencję" edytora (swoją drogą Word to procesor tekstu, a nie edytor), to chyba muszę tylko wzruszyć ramionami. By nie prowokować zbędnych napięć i zmagań powiem krótko: posiłkowanie się procesorem tekstu w sytuacji pracy w edytorze kopalnianym jest co najmniej nazbyt "uciążliwe". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...