Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Ballmer autorem BSOD-a

Rekomendowane odpowiedzi

Steve Ballmer jest autorem słynnego Blue Screen of Death (BSOD). Raymond Chen, który od wielu lat jest jednym z czołowych programistów Microsoftu ujawnił, że to właśnie Ballmer, któremu nie podobał się komunikat błędu w Windows 3.1 stworzył oryginalny tekst do BSOD-a.

 

Ballmer rozpoczął pracę w Microsofcie w 1980 roku, jako pierwszy menedżer ds. biznesowych firmy. Był 30. osobą zatrudnioną przez Billa Gatesa. W czasach gdy powstawał Windows 3.1 Ballmer był odpowiedzialny za Wydział Systemów Operacyjnych. Pewnego dnia odwiedził biura podległych mu inżynierów, gdzie pokazano mu propozycję komunikatu błędu. Chen, nazywany przez kolegów z pracy „Chuckiem Norrisem Microsoftu”, wspomina, że Ballmer stwierdził: Dobrze to wygląda, ale tekst mi się nie podoba. Nie przemawia do mnie. Chen odparł: W porządku, Steve. Jeśli twierdzisz, że potrafisz zrobić to lepiej, to nie mam nic przeciwko. Ballmer podjął wyzwanie i kilka dni później wysłał Chenowi maila z propozycją tekstu. Inżynier uznał, że rzeczywiście jest on dobry i praktycznie słowo w słowo zastosowano go w systemie, który zadebiutował wiosną 1992 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kilka dni później wysłał Chenowi maila z propozycją tekstu [...] praktycznie słowo w słowo zastosowano go w systemie

 

Ale przecież jest to w tekście napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...