Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Backoff atakuje terminale płatnicze

Recommended Posts

Amerykański Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) ostrzega, że wiele firm zostało zarażonych złośliwym kodem o nazwie Backoff. Po raz pierwszy pojawił się on w październiku ubiegłego roku i zaczął zarażać terminale płatnicze. Backoff jest w stanie ukraść dane dotyczące kart płatniczych oraz kodów PIN.

W ciągu ostatniego roku Secret Service reagowała na ataki na sieci wielu firm w USA, które zostały zarażone przez oprogramowanie Backoff. Siedmiu dostawców systemów opłat elektronicznych potwierdziło, że ich liczni klienci zostali zarażeni - czytamy w komunikacie DHS. To prawdopodobnie Backoff jest odpowiedzialny za niedawne wycieki danych z sieci Target, SuperValu czy UPS.

DHS ostrzegał przed Backoffem już w lipcu, gdy okazało się, że większość oprogramowania antywirusowego nie jest w stanie wykryć tego złośliwego kodu. Obecnie twórcy takiego oprogramowania udoskonalili je i teraz Backoff jest zwykle wykrywany.

Secret Service pomaga firmom, które padły ofiarami ataku, a DHS apeluje, by przypadki infekcji zgłaszać właśnie do lokalnych biur tej służby.



« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...