Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Apostazja nie oznacza braku wiary w Boga, ani walki z Bogiem. Kościół Katolicki to nie Bóg, a jedynie szkodliwa instytucja pasożytująca na Bogu by czerpać materialne korzyści.

 

Jesteś wierzący, ale niepraktykujący ? Dokonaj apostazji, żyj świadomie.

 

druk apostazji : chomikuj apostazjakatolicka

Edytowane przez wilk
usunięto formatowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, tylko po co? Mnie te statystyki nie interesują, wolę inne. ;)

Czy naprawdę potrzebujesz pisemnej deklaracji, że nie jestem rybą, choć w życiu płodowym miałem skrzela? :D

  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to również zbędny papierek. Ale są kolekcjonerzy, którzy to lubią, więc niech mają. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale ja lubię inne rzeczy, i jakoś tego specjalnie nie reklamuję. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, tylko po co? Mnie te statystyki nie interesują, wolę inne. ;)

Czy naprawdę potrzebujesz pisemnej deklaracji, że nie jestem rybą, choć w życiu płodowym miałem skrzela? :D

Dla mnie to również zbędny papierek. Ale są kolekcjonerzy, którzy to lubią, więc niech mają. :)

 

Po to, że (o ile byłeś chrzczony), to w dalszym ciągu figurujesz w oficjalnym rejestrze jako członek zgromadzenia. Poza tym KRK doi skarb państwa za każdego wyznawcę w parafii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wilk, gdyby tylko (w kwestii, którą podnosisz) KRK (oczywiście nie rozmawiamy o Krajowym Rejestrze Karnym?) doił skarb państwa, to naprawdę byłby to całkiem mały problem. :)

Zwykle każdy problem zaczyna się pod kopułką zwaną czaszką (jaka kopułka, taki kraj, albo odwrotnie). :D

No i tak serio, to nie mam najmniejszego pojęcia, czy byłem chrzczony…

 

A skoro luźne, to może namiary na jakąś dobrą muzykę? :)

https://www.youtube.com/watch?v=zLckHHc25ww

 

Edit: dobra. Jaką kwotę rocznie zaoszczędzimy z naszych podatków dzięki mojej (o ile to możliwe) apostazji?

Edit2: chodzi mi tylko o to, czy warto podejmować starania (o ile jesteś w temacie, bo to trochę nie moja bajka ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem nad apostazją.

 

Bardziej ze względów wewnętrznych przekonań, niż z powodów pragmatycznych, pomimo iż mierzi mnie fakt ilości środków jakimi dysponuje KK alias KRK. Może inaczej, nie sama ilość środków, bo nie przeszkadza mi olbrzymi bogactwo Microsoft, Oracle, Apple czy Warena Buffeta. Oni dorabiali się tworząc usługi, czy wymierne wartości, które każdy mógł dobrowolnie nabyć i nikogo nie zmuszali do swojego punktu widzenia. Oczywiście nie poruszam tutaj tematu głębokich meandrów etyki biznesu, której mogło zabraknąć w tych firmach / firmach tych osób.

 

Od kilku lat planuje poddać się apostazji, tylko nie chce mi się iść do kościoła by tego dokonać.

Edytowane przez Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku, trochę się nie zgodzę. Tradycja KK, który jako firma działa "nieco" dłużej niż wymienione przez Ciebie firmy, niekoniecznie sprowadza się do narzucania czegoś. W dzisiejszych czasach to zdecydowanie "świadomy" (raczej mniej niż bardziej, ale to podobnie jak z reklamą podprogową ;)) wybór. Najwyraźniej "użytkownik otrzymuje to, czego potrzebuje". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszyscy żartujecie tutaj z tą "apostazją" i gdzieś się pogubiliście. Apostazja kanoniczna w Polsce to pewien niejasny zbiór niejasnych czynności powstały gdzieś w czeluściach tej obrzydliwej instytucji kościelnej. Nie obowiązuje ani w prawie kanonicznym, ani tym bardziej w prawie świeckim. Została zmyślona, aby ratować kościół w obliczu postępującej ateizacji. Wykonana, jest lizaniem tyłka klerowi i upewnia kościół w swojej pozycji. Jedyną możliwością wywinięcia się z przykrego faktu posiadania chrztu jest formalny akt wystąpienia z kościoła, działaniem przez GIODO i ewentualnie sąd administracyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiara i Kościół to maszynka do zarabiania pieniędzy. Wystarczy popatrzeć ja jednego Pana R. z Torunia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...