Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

NASA potwierdza: niemożliwe jest możliwe

Rekomendowane odpowiedzi

Sprobojcie sobie wyobrazic swiatlo nie jak stan przestrzeni poruszajacy sie ze stala pretkoscia. Mamy wiec do czynienia nie z jednym - materialnym ukladem odniesienia, a ukladem materialnym oraz ukladem w ktorym porusza sie swiatlo. Silnik wiec taki dzieki zderzeniom swiatla z materia, dziala analogicznie jak zagiel na wietrze.

 

Jeśli transformacja między tymi układami jest "zwyczajna" (http://pl.wikipedia.org/wiki/Transformacja_Lorentza), to jakoś moja wyobraźnia zawodzi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wynalazek wyprzedził swoje czasy. Jest to jeden z nielicznych przypadków, gdy "praktyka" wyprzedziła "teorię" - teraz, kiedy wiadomo, że to urządzenie działa, trzeba "skroić" teorię, która będzie wyjaśniała jak i dlaczego działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumiem artykuł, to wciąż nie ma jednoznacznych dowodów, że rzeczywiście działa. Jest jedynie solidna podstawa by podejrzewać, że uzyskane wyniki to rzeczywiście działający napęd, ale żadnej pewności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie "pełna zgoda", bo jednak "solidność podstawy" – jak widać z dyskusji – budzi czasami wątpliwości… ;)

 

Edit: DOBRA; postanowiłem, że nie będę już robił wygibasów intelektualnych (choć sądzę, że przynoszą jednak pożytek) – przynajmniej nie w tekstach, gdzie nie zamieszczę uśmieszków ;):):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli NASA potwierdza, że napęd działa, ale ze znajomością fizyki kwantowej kiepsko nawet w NASA to znaczy że Roger wyprzedził podstawy teoretyczne, które dopiro zostaną stworzone. Co zakrawa na nieprawdę. Prawda może byc o wiele bardziej brutalna. Z tej technologii może od jakiegos czasu korzystać wojsko i cała sprawa jest utajniona. Co by tłumaczyło fakt, że Chińczycy osiągają coraz lepsze rezultaty i ogłszaja to publicznie a na zachodzie cicho, cichuteńko. Ale na osłodę całej sprawy polecam pewien niezwykły film. Niestety autor filmu dośc znacznie zniekształcił dźwięk, zapewne w przeświadczeniu, że tylko prawdziwie zainteresowani cierpliwie dotrawają do końca aby dowiedzieć się sczegółów. Cel zapewne osiągnął. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że aby zrozumieć treść filmu wystarczy włożyć słuchawki i zacząć ogladać film mniej więcej od połowy. Po chwili nastepuje zmiana tematu i już głos jest bardziej zrozumiały. Z mojej strony mogę tylko powiedzieć, że jeśli ktoś "siedzi" w tzw. Temacie, dozna szoku albo olśnienia w zalezności od punktu zaawansowania i poziomem wiedzy na ten temat. Dołączam link do postu. -http://youtu.be/6m0UuEI3duU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...