Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Ujawniono menu Start Windows 9

Rekomendowane odpowiedzi

Na jednym z forów internetowych opublikowano zrzut ekranowy prezentujący prawdopodobny wygląd menu Start systemu Windows 9. To jeden z najbardziej wyczekiwanych elementów przyszłego OS-u z Redmond.

Zrzut pochodzi z wersji Build 6.4.9788 i, jak widzimy, nowe menu to połączenie wyglądu znanego z wcześniejszych wersji z Metro UI z Windows 8.

Na zrzucie widzimy informację, że jest to Windows 8.1 Pro. Na potrzeby wewnętrzne dla wczesnych wersji Microsoft używa oznaczenia Windows 8 zamiast Windows 9. Jednak takie oznaczenie może też sugerować, że w Windows 9 nie powinniśmy spodziewać się większych zmian w porównaniu z wersją wcześniejszą.

Warto przy tym zauważyć, że brak rozwijalnego menu Start to jedna z przyczyn, dla której użytkownicy sceptycznie podchodzili do Windows 8. Przez ostatnich 20 lat Microsoft zdążył nas przyzwyczaić do obecności menu rozwijanego po kliknięciu logo w lewym dolnym rogu.



« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa miesiące temu przesiadłem si z Windowsa (pracowałem chyba na wszystkich wersjach od 3.11 do 7) na MacOS - i nagle menu start przestało mi by potrzebne - więc to tylko kwestia przyzwyczajenia. Na Win7 i tak wszystkie ważne programy miałem przypięte do paska - z samego menu jak się tak zastanowić prawie nie korzystałem. Owszem - jak zobaczyłem Win8 bez startu, to szok i niedowierzanie, ale w sumie, jest, czy nie ma - jeśli wyszukiwarka podaje szybkoi dobre wyniki, to z klawiatury szybciej się programy uruchamia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę przedwcześnie strzelać z opinią, ale wygląda to co najmniej niespójnie i duplikuje dokładnie te same elementy, które są w normalnym menu. Jedynym plusem jest większa interaktywność elementów.

 

Co do menu start, to również nie widzę sensu w tym wielkiego, poza przyzwyczajeniem użytkowników. Wystarczyłby tylko punkt, z którego można wywołać tylko systemowe aplikacje. Kiedyś widziałem projekt fajnego menu, które mogło byś wywoływane w dowolnym miejscu ekranu (niekoniecznie pulpitu) i oparte było na rozwijalnym kole. Niestety ktoś oczywiście to opatentował i tyle to widzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba problem producentów wszystkich popularnych towarów. Jak ludzie się do czegoś przyzwyczają to próba zmiany/udoskonalenia/unowocześnienia jest bardzo niemile widziana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby w 8 zrobili coś takiego, a w 9 przeszli do tego, co jest teraz w 8.1 upd, to nikt by się nie czepiał... Wydawałoby się to naturalną ewolucją...

A tak mamy pewne cofnięcie się w rozwoju do poziomu, który mi już nie odpowiada. Polubiłem to start z win 8.1 update.

 

Jakby ktoś miał wątpliwości: różnica między startem w win 8.1 i 8.1 update jest w menu kontekstowym elementów menu. Nieco bardziej tradycyjnie, mi osobiście pasuje gdy używam myszy. Jakbym macał ekran mógłbym być innego zdania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Windows 8.1, naciśnięcie prawym przyciskiem myszy na start wywołuje menu kontekstowe będące pseudo odpowiednikiem menu start. Dla mnie takie menu jest bardzo dobre, tylko nie widzę możliwości modyfikacji, prawdopodobnie jest przez rejestr itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I co? Za wprowadzenie czegoś, co było, mam zapłacić kolejne $100?

 

Klonowanie czegoś, co już zostało wdrożone (i to niedawno) nazwać można tylko brak nowych pomysłów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerexis

raczej chodziło mi o menu kontekstowe jak się kliknie prawym przyciskiem w element ekranie startowym.

A to menu, o którym Ty mówisz istnieje od win 8.0, Ja wciąż do wywołania go używam wyłącznie skrótu win+x - jakby to było modyfikowalne w rejestrze, to pewnie już by istniał soft do tego.

 

Klonowanie czegoś, co już zostało wdrożone (i to niedawno) nazwać można tylko brak nowych pomysłów.

To raczej próba pójścia na ugodę z użytkownikami "uzależnionymi" od tradycyjnego menu start...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...