Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Wkrótce koniec wsparcia dla Windows 7

Rekomendowane odpowiedzi

W styczniu przyszłego roku zakończy się główny okres wsparcia dla systemu Windows 7. Okres rozszerzonego wsparcia potrwa do roku 2020.

W czasie głównego okresu wsparcia Microsoft bezpłatnie dostarcza poprawki bezpieczeństwa, poprawki niezwiązane z bezpieczeństwem oraz różnego typu rozszerzenia czy udoskonalenia systemu. Użytkownicy Windows 7 otrzymają tego typu aktualizacje 13 stycznia przyszłego roku. Po tej dacie bezpłatnie będą dostarczane jedynie poprawki bezpieczeństwa, które po raz ostatni zostaną upublicznione 14 stycznia 2020 roku.

Niektórzy przypuszczają, że w przypadku Windows 7 powtórzy się historia, którą znamy z Windows XP. Ten drugi system był przez lata niezwykle popularny, dlatego też koncern z Redmond przedłużył jego wsparcie, a nawet opublikował jedną poprawkę już po definitywnym zakończeniu bezpłatnego wspierania Windows XP. Tymczasem Windows 7 odniósł większy sukces rynkowy niż jego poprzednik. Na razie jednak ze strony Microsoftu nie nadchodzą żadne sygnały, by firma miała zamiar zmieniać swoją politykę wspierania Windows 7.



« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jakiś żart :wacko: 7-mka jest najbardziej udanym systemem od czasów XP-ka. Win8 nie chcę nawet za dopłatą od Microsoftu :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zatęsknisz i za Win8, gdy wejdzie model abonamentowy (SaaS). ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie zatęsknię za Win8. Nie mam, i nie mam takiego zamiaru. :D

Trzeba będzie wreszcie zrobić porządek z piętnastoma partycjami. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wilku, to chyba ma być tylko jedna z opcji na posiadanie windowsa. Według moich obecnych informacji, wciąż będzie działać normalna pudełkowa wersja... I mam nadzieję, że rzeczywiście tak będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To chyba jakiś żart :wacko: 7-mka jest najbardziej udanym systemem od czasów XP-ka. Win8 nie chcę nawet za dopłatą od Microsoftu :blink:

 

też tak stwierdzam chociaż zawsze byłem fanem win XP ale około 3-4 miesiące przeszedłem na Win 7. i jestem jak narazie zadowolony wszystko działa jak powinno.

na windows8 narzeka masa ludzi. sam nie miałem okazji testować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 8.1 i nie chcę wracać do 7 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...