Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Nokia ofiarą szantażysty

Recommended Posts

Fińskie media ujawniły, że w 2007 roku Nokia zapłaciła okup szantażyście grożącemu ujawnieniem kluczy uwierzytelniających, którymi były podpisywane aplikacje dla systemu Symbian. Ujawnienie tych kluczy byłoby katastrofą dla firmy, która posiadała około 40% rynku telefonów komórkowych, a jej produkty były używane przez wiele przedsiębiorstw. Przestępca domagał się milionów euro w zamian za milczenie.

Nokia zawiadomiła o szantażu fińskie Narodowe Biuro Śledcze i wspólnie opracowano plan złapania przestępcy. Umówiono się z nim, że pieniądze zostaną dostarczone na parking parku rozrywki w mieście Tampere. Tam policjanci mieli aresztować szantażystę. Jednak funkcjonariusze nie spisali się najlepiej. Zgubili przestępcę i pieniądze Nokii przepadły.

Szantażysta dotrzymał słowa i nie zdradził kluczy Symbiana. Śledztwo w tej sprawie ciągle się toczy.« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mniej więcej rok później zostały ujawnione klucze uwierzytalniające dla aplikacji Symbian UIQ3, wersji systemu na którym bazowały wszystkie - po 2005 r. - smartfony Sony Ericsson. Wkrótce później zaprzestano produkcję telefonów działających w oparciu o UIQ3, a w finale system ten został porzucony przez wszystkich współudziałowców.

Czyżby Sony Ericsson odrzucił ofertę analogiczną do tej, która została skierowana do Nokia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...