Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Pokojowa herbaciana transformacja

Rekomendowane odpowiedzi

Uspokajające właściwości rumianku można zachwalać na różne sposoby, ten malezyjskiej firmy BOH jest jednak z pewnością wyjątkowy. Na torebkach herbaty umieszczono bowiem obrazki-symbole stresu, które po umieszczeniu we wrzątku przechodzą "pokojową" transformację.

Stan umysłu zestresowanej osoby reprezentują, m.in.: chmura burzowa, wybuchający wulkan czy zły niedźwiedź. Do druku wykorzystano jadalny tusz, który rozpuszczając się w wodzie, przekształca płomień w kroplę, a jastrzębia w gołębia. Autorami pomysłu są projektanci z malezyjskiego oddziału M&C Saatchi.

 

 



« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ale ja pijam rumianek od dziesiątków lat. Bez jakichkolwiek tatuaży. I tak czasem przywalę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekształca Cię z myśliwego z ofiarę... genialne...

Osobiście piję herbatę głównie na pobudzenie (zawiera więcej kofeiny niż kawa)

Rzadko potrzebuję takiego bodźca, ale zdarza się... i wtedy wolę herbatę niż energetyka... jak nie zadziała to kolejny idzie energetyk. Zwykle wychodzi mi coś koło 3 herbat tygodniowo (wliczając kawę pitą też tylko dla smaku i szacując różnicę kofeiny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście piję herbatę głównie na pobudzenie (zawiera więcej kofeiny niż kawa)

Rzadko potrze

Pogo!

Żyłeś w niewiedzy. Kofeiny w herbacie ( zwanej tutaj teiną) jest 2-3 razy mniej, niż w kawie.Dochodzą do tego herbaciane garbniki, które przedłużają w czasie jej wchłanianie.

Jeżeli działała na Ciebie mocniej od kawy, masz na własnym przykładzie, przykład siły sugestii. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę sprawdzić... chociaż biorąc pod uwagę, że dla mnie łyżeczka w herbacie powinna samodzielnie stać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie silniej działa mocna kawa zaparzana po turecku, czuje po niej kopa. Jednak równie dobrze działa yerba mate, tyle że jest o wiele łagodniejsza, nie ma tego kopa ale senność przechodzi.

Czasami warto sobie zrobić tzw. kofeinową drzemkę - wypijamy kawę i drzemkujemy sobie przez jakieś 20-30minut . Budzimy się akurat kiedy kofeina się już wchłonęła. Z tego co kiedyś czytałem o drzemkach, to jej czas nie powinien przekroczyć 35minut, nie trzeba też w czasie drzemki zasnąć, wystarczy sobie poleżeć te 20 minut z zamkniętymi oczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...