Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Windows XP rzadziej atakowany od Visty i Windows 7

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro, 13 maja, w ramach comiesięcznego zestawu poprawek, Microsoft opublikuje osiem biuletynów bezpieczeństwa. Dwa z nich zostały uznane za krytyczne, pozostałych sześć zyskało ocenę „ważne”.

 

Krytyczne biuletyny łatają dziury, które pozwalają napastnikowi na zdalne wykonanie kodu w MS Windows, Internet Explorerze, oprogramowaniu serwerowym i oprogramowaniu produkcyjnym. Jeden z „ważnych” biuletynów również poprawia lukę pozwalającą na zdalne wykonie kodu. W tym przypadku dziura znajduje się w MS Office.

 

Kolejne trzy biuletyny przeznaczono dla dziur, dzięki którym napastnik może zwiększyć swoje uprawnienia w systemie. Tego typu błędy występują w systemie Windows oraz w .NET Framework.

 

Poprawione zostaną też dziura w Windows umożliwiająca przeprowadzenie ataku DoS oraz błąd w MS Office, dzięki któremu napastnik może ominąć zabezpieczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach jak wiarygodnie te dane są przedsatwione. Oczywście nikt nie podał na przykład, że Win 8 i 8.1 są tak rzadko infekowane bo tak rzadko występują a nie dlatego, że są tak bezpieczne. Bo nie oszukujmy sie im bardziej rozlazły system tym więcej szczelin w które(przez które) wcisną się wirusy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywście nikt nie podał na przykład, że Win 8 i 8.1 są tak rzadko infekowane bo tak rzadko występują a nie dlatego, że są tak bezpieczne.

Nie wiem czy zauważyłeś, ale nikt nie mówił o ilości. To dane procentowe, a to robi różnicę.

 

Edit: osobiście zinterpretowałbym to inaczej. Ponieważ wspomniany system występuje rzadko, to włamywaczom nie chce się/ nie opłaca się szukać/ wykorzystywać dziur wspomnianego systemu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda. Po prostu moja wrodzona/nabyta paranoja odczytuje wszytko jak działania marketingowe mające zachęcić do takiej a nie innej opcji. No bo po co tak na prawdę publikuje się takie dane:).

 

Edit: osobiście zinterpretowałbym to inaczej. Ponieważ wspomniany system występuje rzadko, to włamywaczom nie chce się/ nie opłaca się szukać/ wykorzystywać dziur wspomnianego systemu. ;)

 

Mniej więcej o to mi chodziło, tylko nie ująłem tego :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...