Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
ejl

Stacja obitalna (wydzielone z "Musimy zacząć przechwytywanie CO2")

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt i nic nie ogranicza Twojej wolności, bo przystąpiłeś do tego forum świadomie, z własnej woli i na takich warunkach, jakie obowiązywały w chwili zakładania konta i dotyczą wszystkich innych użytkowników tego forum. Tak jak pisałem Ci powyżej i wcześniej na PW - prośby o usunięcie konta (musisz być jednak świadomy, że Twoje wypowiedzi na forum pozostaną z uwagi na ciągłość dyskusji, a usunięcie konta wiąże się tylko z zaprzestaniem świadczenia usługi) i kontakt w sprawach technicznych (np. sugestie zmian w serwisie) musisz osobiście kierować do Mariusza przez e-mail kontaktowy lub PW, ja się tym NIE zajmuję. Możesz też po prostu zaniechać z dalszego korzystania ze swojego profilu. Jeśli poczułeś się urażony czyjąś wypowiedzią, to od tego jest opcja zgłaszania postów do moderatorów. Możesz też wysyłać prośby o przyjrzenie się problemowi na PW dowolnego moderatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mogę z własnej woli opuścić tego forum, a to jest już ograniczanie mojej wolności. Już wysłałem prośbę do Mariusza. Więc było mi miło itd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój drogi, nikt nie zamknął drzwi i nie uwięził Cię na tym forum. Sugeruję wpierw zaznajomienie się z terminami, których używasz. Staram się przeglądać ogólnie posty, na ile mam czas, zwracać uwagę na spam, offtopy czy obrażanie i wysyłać pouczenia, ale nie czytam tego słowo w słowo, więc jeśli czujesz się urażony czyjąś konkretną wypowiedzią, to zgłaszaj to. Wybacz, nie jestem ani trybunem, ani niańką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój drogi, nikt nie zamknął drzwi i nie uwięził Cię na tym forum.

Uważam, że uwięził, bo z własnej woli nie mogę opuścić tego forum, bo muszę prosić o to Mariusza. To oznacza, że decyzję w mojej sprawie podejmuje za mnie ktoś inny, a to jest już ograniczanie mojej wolności. Więzienia też tak mają, wchodzi się z własnej woli a o wyjściu decydują inni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Natanielu odwołuję się do Twojej inżynierskiej wyobraźni: na etapie idei, wczesnego pomysłu czy inspiracji habitat jest plastykowym pieskiem pustym w środku wykonanym techniką druku 3D. Gdy się mu bliżej przyjrzymy zobaczymy oczami wyobraźni, że ma kształt prostopadłościanu o podstawie sześciokąta foremnego
Co się bawić w inżynierską wyobraźnię? Mój robotniczo-chłopski rozum mówi, że sześciokąt foremny nie ma kątów prostych, więc w żaden sposób nie może być podstawą prostopadłościanu.

Mogą być różne powody, dlaczego twierdzisz inaczej - może to prowokacja lub jakiś spisek, a może pochodzisz z innej czasoprzestrzeni - jednak te powody odcinam brzytwą Hanlona i zostaje tylko jedne proste wyjaśnienie - piszesz głupoty.

 

Uważam, że uwięził, bo z własnej woli nie mogę opuścić tego forum, bo muszę prosić o to Mariusza.
Ponieważ używasz terminów w sposób odmienny niż to rozumie większość tu obecnych, zechciej wyjaśnić, co według Ciebie znaczy "opuścić forum". Według mnie to po prostu wylogować się, zamknąć kartę ze stroną forum, po czym usunąć hasło i cookies z przeglądarki, aby nie logowała się automatycznie. W ten sposób możesz czytać artykuły i przeglądać forum anonimowo.

Inna sprawa to całkowite usunięcie konta - to w praktyce jest możliwe tylko w przypadku osób, które nic na forum nie pisały. Nie da się bowiem usunąć napisanych przez Ciebie wiadomości tak, aby nie pozostało po nich śladu - przecież pozostaną odpowiedzi na nie, a w nich cytaty. Poza tym istnieją różne archiwa, w których te wiadomości mogą pozostać na zawsze.

Jeśli zatem chcesz zamknąć swoje konto, powinieneś je zanonimizować - zmienić nick, usunąć wszelkie dane osobowe (awatar, dane kontaktowe, sygnaturkę itp.), wyłączyć wszelkie powiadomienia itd. To forum daje również możliwość edycji własnych wiadomości, ale miej na uwadze, że jeżeli w ten sposób zmienisz znaczenie bądź kontekst wypowiedzi, ktoś to zauważy i Ci to wytknie.

Edytowane przez wilk
scalono dwa posty
  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ejl, poczucie alienacji i dołujące niezrozumienie, odczuwa każdy wizjoner.

.............

Ale tylko przy pierwszej " wizji ".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do "pierwszego razu", to słyszałeś TrzyGrosze taki (już odległy niestety czasowo) kawałek Dezertera:

youtube.com/watch?v=Hq31etcp-BE

?

"Za pierwszym razem to nie było łatwe, ręka lekko drżała, i chciało się rzygać."

No bo w rzeźni, jak to w rzeźni, czas wątpliwości szybko mija. Nie ma miejsca na myślenie, bo tu się nie myśli, tylko zabija.

Przepraszam za offtop (kiedyś coś tam było o jedzeniu :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma offtopów, tu są luźne gatki. ;)

 

Uważam, że uwięził, bo z własnej woli nie mogę opuścić tego forum, bo muszę prosić o to Mariusza. To oznacza, że decyzję w mojej sprawie podejmuje za mnie ktoś inny, a to jest już ograniczanie mojej wolności.

 

W żadnym zakresie nie narusza to przepisów obowiązującego prawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu nie ma offtopów, tu są luźne gatki. ;)

 

Ale czy ta "luźność" nie poddaje się prawu Hooke'a? ;)

 

Edit: polecałbym też wpis: "takie twierdzenia naruszają dobre imię tego serwisu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki nie poddaje się prawu Godwina, to wszystko gra. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że jak napiszę "Hitler", to ten wątek się zakończy? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Astroboy - jak na osobę cierpiącą finansowo z powodu wysokiego IQ, to straszna z ciebie męczydusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie to ująłeś. A masz jakąś ciekawą (odpowiednio płatną) propozycję dla mojego IQ? ;)

Ale uważaj: ja nie CIERPIĘ, raczej dzielę się radością z innymi (czasem, i owszem, komuś w mordę przywalę:) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To forum daje również możliwość edycji własnych wiadomości, ale miej na uwadze, że jeżeli w ten sposób zmienisz znaczenie bądź kontekst wypowiedzi, ktoś to zauważy i Ci to wytknie.
Użytkownik wilk edytował ten post dziś, 13:57

scalono dwa posty

Nie myślałem, że tak szybko pójdzie. Zauważyłem i wytykam.

1. Celowo odpowiadałem oddzielnie, bo wątek rozwinął się w niepowiązanych kierunkach. Łącząc wiadomości sprawiłeś, że niektórzy ewentualni czytelnicy zareagowali TL;DR. Zamiast tego lepiej było wydzielić kolejny wątek i przenieść go do spraw administracyjnych.

2. Tu są luźne gatki, więc w imię dalekich lotów pozwól ludziom na luz w d*pie i nie podwiązuj nikomu na siłę gumki. Przy okazji domagam się poszanowania praw autorskich i nieingerowania w cytat z naszego skoczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łącząc wiadomości sprawiłeś, że niektórzy ewentualni czytelnicy zareagowali TL;DR. Zamiast tego lepiej było wydzielić kolejny wątek i przenieść go do spraw administracyjnych.

 

Nie wiem jak dla innych, ale dla mnie nie było to zbyt długie. Przeczytałem (ze zrozumieniem) całość, ale zgodzę się, że w luźnych gatkach Wilk wygląda śmiesznie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponieważ używasz terminów w sposób odmienny niż to rozumie większość tu obecnych, zechciej wyjaśnić, co według Ciebie znaczy "opuścić forum".

Opuścić forum to znaczy że na mój wniosek (naciśnięcie przycisku "Wyrejestruj" tracę możliwość logowania się do forum. Z chwilą naciśnięcia przeze mnie przycisku "zaloguj" serwer odpowiada "brak użytkownika o tym loginie" i przekierowuje mnie do strony rejestracji. Pozostałe kwestie (posty) muszą zostać - przecież to oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ejl, podejrzewam, że Ty jednak usilnie nie chcesz się "wyrejestrować". Chcesz dziecięco zaznaczyś swoją obecność. Wiemy, jesteś. :D

Myślę, że większość forumowiczów cieszy się z tego.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcesz dziecięco zaznaczyś swoją obecność

Czy to aby nie podlega prawu Godwina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może podlega prawu Hooke'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Celowo odpowiadałem oddzielnie, bo wątek rozwinął się w niepowiązanych kierunkach. Łącząc wiadomości sprawiłeś, że niektórzy ewentualni czytelnicy zareagowali TL;DR. Zamiast tego lepiej było wydzielić kolejny wątek i przenieść go do spraw administracyjnych.

 

Double-posting nie należy do mile widzianych praktyk. Od tego jest możliwość edytowania postów, by dodać coś więcej lub odpisać kilku osobom jednocześnie, a nie pisania łańcuszków. Nie widzę powodu przenoszenia wyrwanych fragmentów tej dyskusji. Jeśli ejl chce założyć temat z sugestią, by taka funkcja się pojawiła, to może samemu założyć odpowiedni temat.

 

Przy okazji domagam się poszanowania praw autorskich i nieingerowania w cytat z naszego skoczka.

 

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście temat obrósł zbytnio pobocznymi wątkami. Przychylam się do propozycji zamknięcia tematu. Na zakończenie chciałbym zaproponować rozwiązanie problemu poruszonego w temacie, w którym także uwikłany w tematach pobocznych nie zdążyłem się podzielić :

 

Energię z orbitalnej elektrowni przesłać na powierzchnie Ziemi do zakładu pozyskującego CO2 z atmosfery. Zakład ten wyposażony także w instalację do elektrolizy wody pozyskiwałby wodór, który wraz z produkowanym CO2 stanowiłyby substraty reakcji Sabatiera w następnej instalacji w której z kolei uzyskiwalibyśmy metan a nawet po odpowiednich modyfikacjach paliwo lotnicze.

Spalając metan w silnikach uzyskiwalibyśmy CO2 który z powrotem wracałby do atmosfery a stamtąd do obiegu zamkniętego dzięki zespołowi tak pomyślanych instalacji.

Dzięki takiemu systemowi uzyskalibyśmy poprzez jego stopniową rozbudowę, oraz ograniczanie pozyskiwania paliwa z innych źródeł, możliwość kontroli zawartości CO2 w atmosferze a nawet po osiągnięciu pewnego stanu równowagi możliwość stopniowego obniżania zawartości CO2 w atmosferze. Nadmiarowy CO2 już w postaci klatratu metanu można byłoby przechowywać na dnie oceanów. Do czasu uruchomienia orbitalnych elektrowni potrzebną energię można byłoby pozyskiwać z elektrowni atomowych wyłączonych z eksploatacji z przyczyn politycznych a nie technicznych.

 

Korzystając że jestem przy głosie proponuję przyjąć następujące podsumowanie :

Temat „Musimy zacząć przechwytywanie CO2” zyskał spore zainteresowanie choć o ograniczonej liczbie dyskutantów (tylko 95 osóB). Wśród tych 95 osób jedna osoba wyraziła w związku z tematem troskę o potomków i jedna osoba zaproponowała rozwiązanie problemu przechwytywania CO2. Jak się potem okazało w dość kontrowersyjnej formie. Pozostała część osób ograniczyła się do krytyki tego rozwiązania bez wchodzenia w szczegóły, skupiając się na pobocznych wątkach. Tylko jedna osoba poprosiła o bliższe szczegóły. Na uwagę zasługuje duża liczba wyświetleń (2207). Czyżby spora część spośród wyświetlających zainteresowana tematem wstrzymała się z zabraniem głosu z jakiegoś powodu? Dużą ilość wątków pobocznych należałoby przypisać dyskutantom o małym doświadczeniu, do których zalicza się niestety, także autor niniejszej propozycji podsumowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyżby spora część spośród wyświetlających zainteresowana tematem wstrzymała się z zabraniem głosu z jakiegoś powodu?

Pragnę zgłosić do protokołu przypuszczenie, że spora część wyświetlających zainteresowana była jedynie walorami satyrycznymi tego wątku. Oczywiście, aby uzyskać pewność nalezałoby przeprowadzić badanie w postaci odpowiednio przygotowanej ankiety. Mam nadzieję, że w krótkim czasie wyłoniony zostanie zespół specjalistów, który zgłębi ten problem i podzieli się z nami wnioskami swojej analizy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ ejl, napisałeś:

"chciałbym zaproponować rozwiązanie problemu",

a już w pierwszym zdaniu Twojego pomysłu:

 

" Energię z orbitalnej elektrowni przesłać na powierzchnie Ziemi do zakładu pozyskującego CO2 z atmosfery."

 

są dokładnie 3 problemy, jeszcze technicznie nierozwiązane. Nie widzisz ich?

Przed dalszą radosną twórczością mnożenia bytów, warto abyś zaznajomił się np z przesłaniem Brzytwy Ockhama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
są dokładnie 3 problemy, jeszcze technicznie nierozwiązane.

No przecież w Golden Eye był satelita co przesyłał energię słoneczną na ziemię - i to jak widowiskowo! Miał taki żółty kryształ i w ogóle...

A w Obcym były wielkie maszyny do zmiany składu atmosfery - co prawda zasilane reaktorami atomowymi, ale pewnie dałoby się przerobić, żeby zasilał taką maszynę zasilał radziecki satelita strzelający skupioną wiązką energi słonecznej!

 

Szach mat!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...