Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

WIMBoot powala zaoszczędzić miejsce na dysku

Rekomendowane odpowiedzi

W Windows 8.1 Update znalazło się interesujące narzędzie, które znacząco oszczędza miejsce w urządzeniach dysponujących pamięcią masową o niewielkiej pojemności. WIMBoot (Windows Image Boot) powinien zadowolić posiadaczy tych tabletów, w których pojemność pamięci nie przekracza 16 gigabajtów. Nowe narzędzie powoduje, że podczas instalacji pliki nie są rozpakowywane, ale przechowywane w formie skompresowanej. Microsoft zapewnia, że użytkownik nie dostrzeże różnicy w czasie pracy z Windows z WIMBoot. Dzięki nowemu narzędziu po zainstalowaniu systemu do dyspozycji użytkownika pozostaje 12 z 16 gigabajtów pamięci masowej. Podczas instalacji tradycyjną metodą pozostaje jedynie 7 GB.

Już wkrótce w sprzedaży mają znaleźć się tablety z Windows 8.1 zainstalowanym za pomocą WIMBoota. Samodzielna instalacja z użyciem tego narzędzia wymaga pewnego doświadczenia, a wszelkie niezbędne informacje na ten temat można znaleźć na stronie Microsoftu.



« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak najbardziej istotnej informacji - WIMboot nie działa z tradycyjnymi dyskami, tylko z SSD i eMMC, dodatkowo wymaga UEFI. Na tradycyjnym dysku różnica wywołana czasem dekompresji byłaby zapewne wyraźnie widoczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy na PC też będzie można z tego skorzystać... mój SSD 120GB chętnie by zwolnił trochę miejsca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że potrzeba UEFI. Można by upgradować netbooki z XP do 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam złe doświadczenia z takich upgradów... Niby wszystko wydaje się być dobrze, ale coś zamula... Słabszy, ale nowszy sprzęt często chodzi lepiej. Jedynym pomysłem jaki mam na przyczyny tego to brak jakichś nowych instrukcji w starych procesorach i obchodzenie tego programowo w dość wolny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe czy na PC też będzie można z tego skorzystać... mój SSD 120GB chętnie by zwolnił trochę miejsca :)
Można, o ile startuje z UEFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...