Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Rowerowy recykling i druk 3D

Recommended Posts

Po ulicach Tajpej jeździ zmodyfikowany rower Mobile Fab, który dzięki zamocowanej z przodu drukarce 3D przekształca plastikowe kubki i butelki w małe dzieła sztuki.

Chcieliśmy zrobić coś, co przeciętnemu człowiekowi przybliżałoby zarówno recykling, jak i druk 3D - tłumaczy Kamm Kai-yu, współzałożyciel firmy Fabraft.

Mobile Fab tnie plastik na paski, a następnie miele je na proszek. Operator wprowadza powstały w ten sposób toner do drukarki. Usługa jest darmowa, pod warunkiem że przyniesie się ze sobą "wsad". Na drukowany medalion do powieszenia np. na szprychach roweru trzeba poczekać parę godzin. Tajwańczycy zaznaczają, że dzięki ich wynalazkowi można otrzymać niemal każdą formę, ale medalion to standardowy produkt. Ozdoby da się wyprodukować wyłącznie z polipropylenu (ograniczenie wynika z tego, że każdy polimer ma inną temperaturę topnienia).

Budujemy wszystko od podstaw, wykorzystując ściągane za darmo z Sieci projekty oraz instrukcje - tłumaczy Matteo Chen. Oczywiście oprogramowanie do obsługi Fabraftowej drukarki jest także opensource'owe.

Młodzi projektanci podkreślają, że Mobile Fab cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że już zaczęli rozważać budowę pokaźniejszej wersji z większą mocą.

Mobile Fab został częściowo finansowany przez rząd, który w ramach przygotowania Tajpej do bycia Światową Stolicą Designu 2016 stara się wspierać miejscowe talenty.« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...