Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Usługi Google'a na nowych Nokiach

Rekomendowane odpowiedzi

Zaledwie tydzień po tym, jak Nokia ogłosiła powstanie androidowych smartfonów z linii X do internetu trafiła instrukcja opisująca, w jaki sposób zainstalować na nich usługi Google'a.

Smartfony Nokii to tanie urządzenia, które mają wprowadzić miliony użytkowników w świat programów Microsoftu. Co prawda wykorzystują one Androida, jednak Nokia zastosowała w nich interfejs przypominający Windows Phone, usunęła programy i usługi Google'a oraz zainstalowała w ich miejsce usługi Microsoftu.

Teraz w internecie możemy znaleźć instrukcję opisującą, jak w pięciu krokach zainstalować Google Play oraz takie usługi Gmail oraz Drive.

Na pojawienie się instrukcji zareagowali developerzy Nokii. „To niesamowite. Jesteśmy podekscytowani tym, jak szybko jest czyniony postęp. Bardzo się nam to podoba” - napisali na Twitterze.



« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż 5 kroków aby zainstalować sklep? Znaczy, że to bardziej skomplikowane niż włączyć "apki z nieznanych źródeł", wrzucić plik .apk i go uruchomić?

A może któryś z tych punktów jest opisany jako 3?

 

A jak jest sklep to reszta usług to banał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest nawet 6 kroków (ostatni to uruchomienie google.play). Specjalistą nie jestem, ale czy android, jako system, może mieć zmienione rozszerzenia? W sensie korzystać z *.exe, a nie rozpoznawać *.app? Wyobrażam sobie, że w drugą stronę możliwa jest emulacja.

 

Cały proces nie wydaje się nastawiony na casuali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Specjalistą nie jestem, ale czy android, jako system, może mieć zmienione rozszerzenia?
Systemy wywodzące się z Unixa używają rozszerzeń do celów informacji użytkownika. Typ pliku jest rozpoznawany przez system na podstawie nagłówka pliku (dla lokalnych systemów plików) lub jest określany na podstawie deklaracji typu MIME (dla plików pobieranych z Internetu). W razie wątpliwości użytkownik może sam sprawdzić typ pliku korzystając z polecenia file.

 

W sensie korzystać z *.exe, a nie rozpoznawać *.app?
Oczywiście nie ma problemu, aby napisać aplikacje czy całe środowisko działające tylko na pewnych typach plików czy na plikach, które mają rozszerzenia zgodne z typem pliku, ale...

 

Wyobrażam sobie, że w drugą stronę możliwa jest emulacja.
To jest bez sensu. Na tanich smartfonach można zainstalować dosboxa, a w nim DOS-a i Win3.x, a może nawet Win95/98, ale jest to zbyt słaby sprzęt, aby uruchomić WINE (na razie można uruchomić pasjansa) czy wirtualną maszynę dla wykonywania programów pisanych współcześnie pod desktopowe Windows.

Zwracam uwagę, że apki (*.apk, a nie *.app) już są wykonywane w środowisku wirtualnej maszyny Javy, a programy pisane dla Windowsowych smartfonów (*.xap, *.appx) też są wykonywane we własnym środowisku programistycznym (Silverlight), a nie w gołym systemie. Co prawda Windows Phone 8 ma już natywną obsługę C++, ale aplikacje i tak muszą być portowane (przenoszone z uwzględnieniem odmiennych wymagań systemowych), zwykła rekompilacja raczej nie wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...