Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Wkrótce kolejny sezon "Pułapek umysłu"

Recommended Posts

Najnowszy sezon „Pułapek umysłu” ponownie zaskoczy widzów interaktywnymi zadaniami, rozgrywkami i eksperymentami, które mają pokazać nam, w jak niezwykły sposób pracuje ludzki mózg. Premierowy odcinek zostanie wyemitowany w poniedziałek 17 lutego, o godz. 22:00 na National Geographic Channel.

„Pułapki umysłu” to produkcja, która zdobyła nie tylko ogromną popularność wśród widzów, ale także uznanie środowiska twórców telewizyjnych. Ci drudzy docenili program m.in. poprzez nominację do Nagrody Emmy dla najlepszego serialu informacyjnego lub programu specjalnego. Z tym większą przyjemnością prezentujemy widzom w Polsce nowy sezon serii. Pokażemy w nim, w jaki sposób postrzegamy świat, przetwarzamy informacje i jak interpretujemy różne zjawiska otaczające nas na co dzień. Przyjrzymy się takim tematom jak: atrakcyjność, zaufanie, współzawodnictwo, kolory czy stres. „Pułapki umysłu” będą wyświetlane w ramach emitowanego przez National Geographic Channel całorocznego bloku programowego „Podkręć swoje zwoje”. W tym paśmie zwracamy uwagę na niezwykłe dokonania nauki i ludzkiego umysłu, prezentując je za pomocą niesamowitych eksperymentów oraz ulicznych zagadek.

W nowym sezonie, dzięki informacjom o najnowszych badaniach w obszarze neurologii i psychologii, postaramy się przeniknąć ludzki mózg za pomocą skrupulatnie dobranego zestawów łamigłówek, które zmuszają do ciągłego myślenia. Będą czarno-białe fotografie pojawiające się w kolorze, przypadkowy uczestnik wprowadzony w stan lewitacji, a także eksperyment pozwalający nie tylko dokładnie podać wiek widza, ale i cechy, które uznaje za atrakcyjne.

Gospodarzem cyklu ponownie będzie Jason Silva. Przeprowadzi on widzów przez meandry naszych mózgów za pomocą serii eksperymentów, które wzbudzą zaskoczenie i ekscytację. Jason, poza pracą na planie „Pułapek umysłu”, sam zajmuje się reżyserią. Jego cykl ”Shots of Awe” – niekomercyjne mikro-dokumenty pokazujące współzależną ewolucję człowieka i technologii – stanowią źródło inspiracji dla milionów widzów. Jego ostatnia produkcja “Existential Bummer” stała się internetowym hitem. Do dziś obejrzało ją ponad 2 miliony osób.

„Pułapki umysłu” to alfabet ludzkiej percepcji, abc funkcjonowania naszego mózgu – mówi Silva. Nowe łamigłówki, zagwozdki, iluzje i umysłowe ćwiczenia pobudzą w nas niezwykłe odczucia i pokażą, jakie tajemnice kryje w sobie najbardziej złożony z obiektów wszechświata”.

Jeden z filmów z serii "Pułapki umysłu", dotyczący różnic pomiędzy kobietami a mężczyznami, można obejrzeć na witrynie National Geographic.



« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przykładowy eksperyment jest kiepski... w liceum też go sobie robiliśmy... prawie wszyscy niezależnie od płci zaczęli wszystko robić. Tylko zadania mieliśmy inne, bardziej na pisanie, liczenie, wnioskowanie itp itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przykładowy eksperyment jest kiepski... w liceum też go sobie robiliśmy... prawie wszyscy niezależnie od płci zaczęli wszystko robić. Tylko zadania mieliśmy inne, bardziej na pisanie, liczenie, wnioskowanie itp itd...

 

czy to jest wnioskowanie na chlopski rozum czy zostala przeprowadzona rzetelna statystyka takiego a nie innego rozkladu wybieranych czynnosci i reakcji i czy wynik (ewentualna roznica lub jej brak, korelacja z placia/wiekiem lub jej brak) byl istotny statystycznie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety nie wpadłem wtedy na pomysł by prowadzić statystykę tego eksperymentu. Tym bardziej, że to nie ja go prowadziłem i byłem jednym z ostatnich, do których dotarł (byłem na wagarach gdy zaczynali)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...