Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Kto wierzy w swój wpływ, żyje dłużej

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie, którzy czują, że kontrolują swoje życie i wierzą, że mogą osiągać cele pomimo trudności, żyją dłużej i zdrowiej; dotyczy to zwłaszcza słabiej wykształconych.

Wcześniejsze badania pokazały, że ludzie, którzy zakończyli edukację na liceum lub wcześniej, umierają często młodziej niż osoby, które uzyskały tytuł licencjata bądź magistra. Okazuje się jednak, że to nie do końca prawda.

Studium naukowców z Rochester University i Brandeis University zademonstrowało, że w słabiej wykształconej grupie wskaźnik śmiertelności osób z silniejszą spostrzeganą kontrolą (ang. perceived control) był 3-krotnie niższy niż w przypadku zdających się głównie na los.

W przypadku śmiertelności silne poczucie kontroli niweluje różnice edukacyjne. Słabiej wykształcona osoba z wysoką spostrzeganą kontrolą praktycznie nie różni się od kogoś z lepszym wykształceniem - podkreśla Margie Lachman.

Amerykanie poprosili badanych, by ustosunkowali się do serii stwierdzeń na skali od 1 do 7, gdzie 1 oznaczało zdecydowaną niezgodę, a 7 zdecydowaną zgodę. Odpowiedzi z kwestionariusza spostrzeganej kontroli zestawiano z danymi nt. długości życia w różnych rejonach Stanów (uzyskano je w ramach studium Midlife in the United States, przebadawszy ponad 6000 osób).



« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamachnąłem się na Ciebie. Jeśli chcesz podtrzymać swoją tezę, musisz udowodnić, że Twoje iq, przy Twojej tak stanowczej tezie, jest mniejsze niż 80. Czekam. O zdrowie nie zapytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwodonienie IQ < 80 nie jest dla mnie ƶadnym wyzwaniem, no proszę! Wystarczy mnie zobaczyć jak korzystam z drzwi obrotowych... Ponadto po co wchodzić w retorykę, ja Cię po prostu znajdę i Cię zaleksykografię. Pamiętaj: słowa mogą ranić, a duży słownik – nawet zabić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieumiejętność korzystania z drzwi obrotowych, jak i jakichkolwiek drzwi niczego nie udowadnia. Szkoda, że nie możesz porozmawiać o elementarnych życiowych umiejętnościach z Einsteinem. Sądzę, że jesteś zwyczajny prowok. Co do dużego słownika, łeb mam twardy. Musiałbyś spłodzić naprawdę DUŻY słownik. Ale kto go udźwignie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, ƶe juƶ zwątpiłem, czy moje autoironiczne ƶarty przeniosłeś na kolejny poziom absurdu, czy kompletnie nie łapiesz, ƶe na mój pod wieloma względami innowacyjny system patrzę z przymróƶeniem oka :)

 

PS. Testy na IQ mówią tylko o poziomie IQ i o niczym więcej, natomiast inteligencja to zdolność adaptacji, więc drzwi obrotowe mówią bardzo wiele o człowieku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie złapałeś trzeciego poziomu, nad który wznosząc się żart Twój na czwarty poziom absurdu przerzuciłem. Przymrużenie oka jest dobre. Tego się trzymajmy. ;)

 

P.S. Testy IQ nic nie mówią absolutnie, ale jak widzę, Twoja inteligencja emocjonalna chyba też kuleje. ;)

 

Serio to przepraszam i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, w czasach trollingu to nigdy nic nie wiadomo... :P

 

A oprócz inteligencji emocjonalnej to w moim pobliƶu to kuleją teƶ ludzie śmiejący się ze słowników :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jam mam znajomego, który kulejąc za kulę ma słownik. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mu tak mówię! Ale on mi zawsze - spróbuj to ze słownikiem poprawnej polszczyzny!!! ;) Spróbowałem, cięzko. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie zgodzę. Wziąwszy za bary iq własne, wespół z emocjonalnym, wszelako to odrzuciwszy w niwecz, spojrzawszy w to, co pozostało, zestawię to z dresiarza spostrzezeżeniem: o co kurna kaman? Co jest krótsze? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...