Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Człowiek-magnes poprawia swój rekord

Recommended Posts

Etibar Elczjew, 41-letni człowiek-magnes z Tbilisi, pobił własny rekord Guinnessa sprzed 2 lat. Jak sugeruje przydomek, jego specjalnością jest przyciąganie do szyi i klatki piersiowej łyżek. W 2011 r. poradził sobie z 50 sztućcami, teraz ich liczba wzrosła do 53.

 

W udzielanych mediom wywiadach trener kick-boxingu zapowiada, że na tym nie poprzestanie. Gdy nadejdzie czas, zamierzam przesunąć samolot, pusty wagon kolejowy lub coś w tym rodzaju. Nie zamierzam odkrywać wszystkich swoich kart naraz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy tylko mnie się BARDZO wydaje, że to ściema?...

Ten pan po prostu kojarzy przyciąganie z magnetyzmem i tak to właśnie tłumaczy. natomiast założę się, że igła magnesu przyłożona do jego ciała nawet nie drgnie (chyba że ma jakieś implanty). Zjawisko to jest związane z siłami przylegania, które można zaobserwować chociażby zwilżając szklane płytki i łącząc je ze sobą (trudno je rozdzielić). Ktoś nie za bardzo "na ty" z fizyką może to zjawisko łatwo pomylić z magnetyzmem (proste skojarzenie: coś przyciąga coś metalowego - wiec na pewno mamy do czynienia z magnesem). Niektórzy ludzie zwyczajnie wydzielają odpowiednią ilość potu aby gładkie przedmioty dobrze przylegały do skóry i jednocześnie nie ześlizgiwały się.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niektórzy ludzie zwyczajnie wydzielają odpowiednią ilość potu aby gładkie przedmioty dobrze przylegały do skóry i jednocześnie nie ześlizgiwały się.

 

Dokładnie. Prędzej zbadałbym jego skórę, bo mogłoby się okazać, że pod mikroskopem, w wyniku jakiejś mutacji, wygląda jak palce gekona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...