Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Płyty główne z chipsetem Bearlake

Rekomendowane odpowiedzi

ECS (Elitegroup Computer Systems) pokaże na targach CeBIT 2007 płyty główne wykorzystujące chipset Bearlake Intela. Urządzenia P35T-A, G33T-M oraz Q35T-M obsługują procesory z rodzin Core 2 Duo i Core 2 Quad.

Płyta P35T-A powstała z myślą o graczach i najbardziej wymagających użytkownikach. Urządzenie G33T-M ma trafić do miłośników multimediów, a Q35T-M przeznaczona jest dla biur.
Nowe płyty umożliwiają wykorzystanie 45-nanometrowych procesorów wyposażonych w magistralę FSB o częstotliwości 1333 MHz. Współpracują z pamięciami DDR3 i, dzięki technologii Intel Matrix Storage, pozwalają na wykorzystanie macierzy RAID.

ECS nie informuje, kiedy płyty trafią do sklepów i jakie będą ich ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Hiper Server UATA

Mi by się przydał serwer posiadająncy obsługę 24 slotów po 8GB RAM na każdą(192GB RAM-u)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Jeden z wielkich producentów płyt głównych zniknie z rynku w ciągu najbliższych trzech lat. Tak dramatyczne zmiany na rynku przewiduje wiceprezes MicroStar International.
      Obecnie największymi producentami płyt głównych są Asustek Computer, Gigabyte Technology, EliteGroup Computer Systems (ECS) i właśnie MicroStar International (MSI).
      Henry Liu, wiceprezes MSI uważa, że na rynku nie ma miejsca dla tylu gigantów i jedna z firm nie poradzi sobie konkurując z innymi.
      Przyczyną takiego stanu rzeczy jest stagnacja na rynku komputerów stacjonarnych. Już się on nie powiększa, a więc jeśli któraś z firm dostarcza nań więcej płyt głównych, to zawsze odbywa się to kosztem innego przedsiębiorstwa. Ponadto utrzymanie się na rynku wymaga olbrzymich nakładów na prace badawczo-rozwojowe, ulepszanie linii produkcyjnych i prace projektowe. W takich warunkach jeden z gigantów nie dotrzyma kroku pozostałym.

      W ciągu ostatnich lat byliśmy świadkami licznych przejęć i fuzji na rynku płyt głównych. Nie doszło, co prawda, do najbardziej sensacyjnego z nich, czyli połączenia się Gigabyte'a i Asustega w firmę Gigabyte United, jednak rynkowy trend nie został zatrzymany. Pojawiły się nawet pogłoski o możliwym przejęciu MSI przez Asusteka.
      Aktualizacja:
      Powyższa informacja została zaktualizowana. Poprzednio błędnie poinformowaliśmy, że ze rynku zniknie MSI. Informacja ta okazała się nieprawdziwa.
      Za nieporozumienie przepraszamy firmę MSI oraz jej klientów. 
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Elitegroup Computer System (ECS) rozpoczęło sprzedaż płyty głównej przeznaczonej dla czterordzeniowych procesorów Intela z rodziny Core 2. Urządzenie NF650iSLIT-A LGA775 ATX korzysta z chipsetu nForce 650i SLI.
      Jej użytkownik będzie miał do dyspozycji ośmiokanałowy dźwięk i dwa złącza PCI Express x16, które umożliwiają podłączenie dwóch kart graficznych w trybie SLI. Płyta pozwala na zainstalowanie do 8 gigabajtów pamięci DDR2 800/667/533. Producent wyposażył ją w 10 portów USB 2.0 i może obsłużyć do 4 urządzeń SATA II, z którym można zbudować macierze RAID 0, 1, 0+1 oraz 5. Ponadto NF650iSLIT-A korzysta z trzech gniazd PCI i umożliwia podłączenie 4 urządzeń IDE.
      Zapaleni gracze z pewnością wykorzystają technologię Nvidia FirstPacket, która umożliwia nadanie wyższego priorytetu pakietom sieciowym konkretnej aplikacji. Tak więc to użytkownik może zdecydować, czy najwyższy priorytet ma uzyskać np. gra online czy też rozmowa VoIP.
       
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Opublikowane przez Intela najnowsze plany dotyczące rynkowych premier procesorów zdradzają nieco szczegółów na temat układu Penryn. Jednocześnie jednak rodzą nowe pytania.
      Penryn ma trafić na rynek w pierwszym kwartale przyszłego roku. Jest to o tyle dziwne, że wcześniej mówiono o końcu bieżącego roku, a po wcześniejszym, niż się spodziewano, wyprodukowaniu w pełni działających próbek analitycy zaczęli mówić, iż premiera możliwa jest w listopadzie.
      Możliwe jednak, że Intel postanowił przesunąć nieco premierę pierwszego w historii 45-nanometrowego układu po to, by jednocześnie zaproponować wiele jego wersji i nadać temu wydarzeniu wyjątkową oprawę.
      Już teraz wiadomo, że na rynek trafi dwurdzeniowy Penryn o nazwie kodowej Wolfdale oraz czterordzeniowy, który został nazwany Yorkfield. Pierwszy z nich zostanie wyposażony w 6 megabajtów pamięci podręcznej drugiego poziomu. Yorkfield natomiast będzie składał się z dwóch Wolfdale’ów zamkniętych w jednej obudowie. Tak więc, zgodnie z intelowską tradycją, po raz kolejny pierwszy czterodzeniowiec z nowej rodziny nie będzie „prawdziwym” czterordzeniowym układem, ale dwoma kośćmi zamkniętymi w jednej obudowie.
      Co ciekawe układ Wolfdale będzie współpracował z 1333-megahercową magistralą systemową, a Yorkfield – z 1033 MHz. Obsługą procesorów zajmą się chipsety z rodziny Bearlake.
      Najbardziej jednak interesującą wiadomością jest informacja o wykorzystywaniu przez Penryny Hyper-Threadingu. Będzie to jednak nietypowy HT. We wcześniejszych procesorach zastosowanie tej technologii oznaczało, że system operacyjny „widział” każdy rdzeń procesora jak dwa układy. W przypadku Penryna tak nie będzie. Dwurdzeniowa kość będzie traktowana jak dwurdzeniowa, a czterordzeniowa, jak czterordzeniowa. Tak więc ta akurat zapowiedź Intela pozostawia więcej wątpliwości, niż daje odpowiedzi.
      Wszystkie układy z rodziny Penryn będą korzystały z technologii Trusted Execution Technology (TXT), znanej wcześniej jako LaGrande. Jej zadaniem jest sprzętowa ochrona komputera przed szkodliwym kodem.
      Wiadomo też, jakie zadania mają spełniać nowe 45-nanometrowe procesory. Pod nazwą Penryn będą rozprowadzane kości dla notebooków. Z kolei układy Wolfdale to kości dla pecetów oraz serwerów. W wersji serwerowej będą rozprowadzane pod handlową nazwą Xeon i trafią do jedno- oraz dwuprocesorowych maszyn.
      Układy Yorkfield zachowają swoją nazwę w wersjach dla czterordzeniowych jednoprocesorowych serwerów. W serwerach dwuprocesorowych będą znane jako Harpertown.


    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Elitegroup Computer Systems (ECS), znany producent sprzętu komputerowego, rozpoczyna sprzedaż swojej najnowszej płyty głównej – PN1 SLI2 ATX. Urządzenie współpracuje z procesorami Intela: Core 2 Extreme, Core 2 Duo, Pentium D, Pentium 4 oraz Celeron D.
      Płytę wyposażono w chipset nForce 590 SLI, dzięki czemu obsługuje ona 46 linii PCI Express. Producent zastosował w niej dwa złącza PCI Express x16, jedno PCI Express x4 oraz dwa PCI-E x1.
      Na płycie można zamontować do 16 gigabajtów pamięci RAM w układach DDR2 taktowanych zegarem o częstotliwości 800 MHz.
      Właściciele nowej płyty skorzystają też z 8-kanałowego dźwięku, sześćiu kontrolerów SATA II obsługujących RAID (0, 1, 0+1, 5), dwóch kontrolerów ATA oraz portów USB.
      Płyta umożliwia połączenie z Internetem za pomocą tradycyjnego łącza Ethernet lub bezprzewodowego IEEE 1394 a/b.
       
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Serwis DailyTech przedstawił informacje dotyczące najnowszych chipsetów Bearlake Intela. Układy te mają zastąpić obecnie wykorzystywane Broadwater 96x, a ich premiera zapowiadana jest na przyszły rok.
      Na sklepowe półki trafi sześć kości: Bearlake-Q, -QF, -X, -P, -G+ oraz –G. W terminologii Intela układy dla pecetów będą sprzedawane jako „seria 3”. Kości Bearlake-Q i Bearlake-QF  znane będą pod nazwą Intel Q35 oraz Q33 Express. Highendowe –X i –P zyskają oznaczenie X38 oraz P35 Express, a mainstreamowe –G+ i –G będą sprzedawane jako G35 oraz G33.
      Kość X38 Express ma zastąpić układ 975X Express. Nowy chipset jest kompatybilny z PCI Express 2.0, obsługuje dwa sloty PCI Express x16 i współpracuje z pamięciami DDR3-1333 MHz.
      Użytkownicy, którzy wybiorą układ G33 Express będą mogli skorzystać z wbudowanego rdzenia graficznego obsługującego technologię Clear Video Technology. Ten chipset współpracuje z pamięciami DDR3-1066 MHz oraz DDR2-800 MHz, a także magistralą systemową taktowaną zegarem o częstotliwości 1333 megaherców.
      Większe możliwości zaoferuje kość G35 Express. Jego właściciele otrzymają do dyspozycji rdzeń graficzny kompatybilny z DirectX 10. Obsługuje on ponadto obraz w standardzie HD i technologię ochrony zawartości HDCP. Chipset współpracuje z pamięciami DDR3-1066, DDR2-800 i 1333-megahercową szyną systemową.
      Podobny do G35 Express układ P35 różni się jedynie rdzeniem graficznym, którego producent nie zastosował w modelu P35.
      Kości X38, G33, G35 i P35 współpracują z mostkami południowymi ICH9, ICH9R oraz ICH9DH.
      W czasie premiery Bearlake’a na rynku dostępne będą też dwie nowe platformy Intela: Salt Creek oraz Santa Rosa.
      Platforma Salt Creek będzie wykorzystywała czterordzeniowy Core 2 Quad Q6600 i istniejące obecnie Core 2 Duo. Jej bardziej wydajna wersja ma współpracować z chipsetami P35, G35 i X38, a mniej wydajna – z układem G33.
      W skład mobilnej Santa Rosy wchodzi procesor Merom (Core 2 Duo) z 800-megahercową szyną systemową, chipset Crestline, kontroler sieci bezprzewodowych Kedron obsługujący standard 802.11n i zapewniający transfer rzędu 600 Mb/s. Obok BIOS-u obsługuje również UEFI oraz korzysta z intelowskiej technologii NAND, która pozwoli na zwiększenie wydajności dysków twardych.
      Właściciele najnowszej intelowskiej platformy będą mogli skorzystać z dwukanałowych układów pamięci DDR2 taktowanych zegarami o częstotliwości 533 i 667 megaherców. Mostek południowy ICH8-M zapewni obsługę 3 kontrolerów SATA II, 6 złączy PCI Express x1 i 10 portów USB. Ponadto, w wersji Enhaced, będzie też obsługiwał macierze RAID.
       
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...