Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Naturalnej wielkości samochód z lego zasilany powietrzem? Czemu nie...

Rekomendowane odpowiedzi

Raul Oaida, 20-letni geniusz-samouk z Rumunii, skonstruował z ponad 500 tys. klocków lego samochód zasilany powietrzem. Warto dodać, że nawet silnik powstał z tego samego zabawkowego materiału. Wyjątkami od klockowej reguły są koła oraz niektóre elementy nośne.

Wspólnikiem Oaidy został australijski przedsiębiorca Steve Sammartino. Auto powstało w Rumunii, ale testy przeszło już w Melbourne. Zachwyceni możliwościami wynalazku panowie nadali przedsięwzięciu huraoptymistyczną nazwę Super Awesome Micro Project. Na poświęconej mu witrynie internetowej można znaleźć informację, że maksymalna (osiągnięta) prędkość pojazdu to zaledwie 20-30 km/h (wszystko przez obawę, że dojdzie do wybuchu lego).

Oaida i Sammartino spotkali się w Internecie. Przedsiębiorca zdecydował się na poszukiwanie chętnych do crowd fundingu na Twitterze. Choć początkowo wspominał o 20 fundatorach wpłacających 500-1000 dol., po zapoznaniu się z prospektem ostatecznie znalazło się 40 australijskich inwestorów.

 

 



« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś objaśnić, jak działa ten silnik "na powietrze"? Zbudował z klocków lego instalację przechowującą sprężone powietrze, które rozprężając się napędza pojazd, czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zestawach lego są elementy do pneumatyki i z tego zrobiony jest silnik (odwrócona sprężarka). Butla raczej klasyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zestawach lego są też butle, tylko nie wiem ile by ich trzeba było i jak dużo miejsca by zajmowały.

Osobiście nie widzę nic nadzwyczajnego w tym projekcie. Jakbym miał dość cierpliwości i klocków to sam bym zrobił coś takiego w wieku 12 lat.

Ciekawi mnie tylko konstrukcja nośna... na ile jest ona z klocków a na ile z innych elementów. Ja budując pojazd 4-kołowy o długości ok 1 metra musiałem zastosować konstrukcję bardziej przypominającą most niż samochód.

 

Osobiście użyłbym raczej silników elektrycznych (może dlatego, że nigdy nie miałem pneumatycznych klocków) a cała konstrukcja bardziej by przypominała zestawy lego technic sprzed lat... gdy tylko ogólny zarys sylwetki pojazdu był z klocków a reszta to dziury, przez które wszystko widać. Teraz jak oglądam zestawy w sklepach to wydają się bardziej zabudowane i mniej złożone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...