Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Amerykanie mniej spalają

Recommended Posts

Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) poinformowała, że efektywność produkowanych w USA samochodów spalinowych jest na rekordowo wysokim poziomie. EPA określa średnią efektywność dla wszystkich pojazdów wychodzących z fabryki. To oznacza, że producent może sprzedawać paliwożerne monstra, jednak - aby utrzymać dopuszczoną średnią - musi też sprzedaż niewielkie oszczędne pojazdy.

W roku 2012 w porówaniu z rokiem 2004 efektywność wszystkich ciężarówek i samochodów osobowych zwiększyła się aż o 22% i wyniosła 23,6 mili na galon. Oznacza to średnie spalanie rzędu 9,96 litra na 100 kilometrów. Jeszcze w roku 2011 średnie spalanie amerykańskich samochodów wynosiło 10,5 litra na 100 kilometrów.

Zmniejszone spalanie osiągnięto z jednej strony dzięki lepszym układom napędowym, a z drugiej dzięki wzrostowi cen paliw, co skłoniło klientów do poszukiwania bardziej oszczędnych samochodów.

Najbardziej efektywna okazała się flota Mazdy, której średnie spalanie wyniosło 8,68 litra na 100 km, czyli spadło o ponad 0,7 litra w porównaniu z rokiem 2011. Na drugim miejscu znajdziemy Hondę z wynikiem 8,84 litra na 100 km, a na trzecim Toyotę - 9,2 l/100 km. Amerykańscy producenci, Ford i GM, zajęli dopiero ósme i dziewiąte miejsce. Flota Forda spala średnio 10,3 litra na 100 km, a GM - 10,8 litra. Na usprawiedliwienie tych producentów trzeba dodać, że najpopularniejszymi ich samochodami są ciężarówki.

W rankingu nie uwzglęniono Kia i Hyundaia, gdyż śledztwo wykazało, że obie firmy fałszowały dane dotyczące spalania.« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cieszę się, że GM i Ford są na tak dalekich miejscach. Stricte amerykańskie auta mają mieć wielkie silniki i palić tyle co dwa euro/azjowozidełka. W przeciwnym razie nie wolno nazywać auta amerykańskim. "Silnik zaczyna się od trzech litrów, reszta to napędy do kosiarek."

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...