Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Nowy (obiecujący) pomysł na pigułkę dla mężczyzn

Recommended Posts

Specjaliści z Monash University oraz Uniwersytetów w Melbourne i Leicester opracowali odwracalną metodę niedopuszczania, by plemniki dostawały się do ejakulatu. Przybliża to perspektywę stworzenia pigułki dla panów, która w żaden sposób nie upośledzałaby ich życia erotycznego.

Zespół doktorów Saba Ventury i Carla White'a zademonstrował na modelu mysim, że brak 2 białek zlokalizowanych na komórkach mięśni gładkich, receptora α1a-adrenergicznego oraz P2X1-purynoceptora, które uruchamiają transport gamet, prowadzi do całkowitej niepłodności, bez długoterminowych skutków dot. zachowań czy funkcjonowania płciowego.

Wcześniejsze strategie [rozwijania pigułki dla mężczyzn] koncentrowały się na celach hormonalnych lub mechanizmach prowadzących do powstawania niezdolnych do zapłodnienia dysfunkcjonalnych plemników. Często wpływają one jednak na męską aktywność seksualną i wywołują nieodwracalne zmiany w zakresie płodności - wyjaśnia dr Ventura, dodając, że w australijsko-brytyjskim podejściu plemniki są na miejscu, ale mięśnie nie otrzymują chemicznego sygnału, by je przemieścić.

Ventura opowiada, że istnieje lek obierający na cel jedno z opisanych białek, więc trzeba "tylko" opracować bloker dla drugiego. Jeśli wszystko pójdzie z planem, autorzy artykułu z PNAS spodziewają się, że pigułka dla mężczyzn będzie dostępna w ciągu dekady.« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słyszałem, ze kiedyś były juz badania kliniczne dotyczące pigułki, która miała nie mieć skutków ubocznych.

Nie wiem jak wyszło ze skutecznością samej tabletki... ale podobno 70% facetów nie pamiętało o jej przyjmowaniu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...