Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Wyginanie na żądanie

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejną przełomową technologią, która pojawi się na rynku TV, będą urządzenia o zdalnie sterowanym elastycznym wyświetlaczu OLED. Samsung i LG już zapowiedziały, że pokażą prototypy takich telewizorów podczas styczniowych targów CES.

Obie firmy sprzedają już urządzenia z zakrzywionym ekranem OLED, jednak to, co chcą zaprezentować, będzie znacznie bardziej interesujące. Nowe telewizory pozwolą użytkownikowi na zdalne sterowanie kształtem ekranu. Właściciel takiego telewizora wybierze która część ekranu ma się wygiąć, w jakim kierunku i pod jakim kątem. Będzie mógł też dobrać ustawienia obrazu tak, by wygięcie nie powodowało żadnych zakłóceń.

Wiadomo, że Samsung wykorzysta wyświetlacze OLED z tworzyw sztucznych, a panel, na którym zostaną umieszczone, będzie je wyginał. Podobną technologię wykorzysta LG. Nie powinniśmy jednak spodziewać się, że już w przyszłym roku kupimy telewizory, które będziemy mogli dowolnie wyginać. Wspomniana technologia jest jeszcze zbyt niedoskonała, by zadebiutować na masowym rynku.



« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że kolejnych krokiem po elastycznych telewizorach i smartfonie lg flexie będzie tablet LG. Myślę że to najbardziej będzie praktyczne. Coś na wzór kartki papieru. A LG nie da się wyprzedzić na rynku sprzętu RTV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo praktyczny taki telewizor:

- mamo zimno mi, gdzie jest kołdra?

- zimno ci, to się przykryj telewizorem!

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...