Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Zakupy online coraz bardziej popularne

Rekomendowane odpowiedzi

Firma analityczna ComScore Inc poinformowała, że podczas tegorocznego Czarnego Piątku wartość zakupów online sięgnęła rekordowej kwoty 1,2 miliarda USD. Czarny Piątek to w USA piątek po Dniu Dziękczynienia. Jest to nieoficjalny początek okresu zakupów świątecznych.

Wartość sprzedaży online w Dniu Dziękczynienia i w Czarny Piątek wzrosła o 17,3% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Od początku listopada Amerykanie wydali w sieci 20,6 miliarda dolarów. Wiele osób woli unikać tłumów i kolejek w Czarny Piątek. Dokonują zakupów z własnego fotela. W bieżącym roku zrobiła tak rekordowo duża liczba 66 milionów Amerykanów - informuje ComScore.

Narodowa Federacja Handlu Detalicznego szacuje, że wartość sprzedaży od Dnia Dziękczynienia do końca weekendu sięgnęła 57,4 miliarda USD. Przeciętny kupujący, dzięki niższym cenom, wydał w tym czasie 407,02 USD. W ubiegłym roku wydatki na kupującego wyniosły 423,55 USD.



« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nic bardziej nie stymuluje gospodarki jak święta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dokładnie - święta to najlepszy czas dla wszystkich sklepów. Widać to wyraźnie po tym, jaki tłum w każdym sklepie czy markecie w tym okresie... Dlatego ja z tradycyjnych metod robienia zakupów przedświątecznych zrezygnowałam już jakiś czas temu, zdecydowanie wybieram drogę online. Na ostatnie Boże Narodzenie w ten sposób kupowałam nawet wędlinę, w sklepie . Jak dla mnie - rewelacyjna sprawa, ekspresowe zakupy, dostawa do domu, bez konieczności stania w kolejkach

Edytowane przez wilk
usunięto reklamę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...