Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Chińska kampania przeciwko jedzeniu psów i kotów

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ w Azji jadanie psów i kotów jest nadal popularne, organizacja Animals Asia prowadzi w Chinach społeczną kampanię reklamową, realizowaną pod hasłem "Bądź zdrowy. Powiedz nie psiemu i kociemu mięsu".

Na stacjach metra, dworcach autobusowych i w windach 14 głównych miast Państwa Środka umieszczono w sumie 274 billboardy/plakaty. Dotyczą one 3 tematów, akcentując rolę zwierząt w rozwoju dzieci ("Partner we wzroście") oraz informując, że mięso podawane w restauracjach pozyskuje się niejednokrotnie z bezdomnych czworonogów ("Stray") lub porwanych pupilów ("Guardian").

Na każdym ze zdjęć widać ludzką rękę z pałeczkami, obejmującymi postać kota lub psa. Kampania wywołała szum na chińskim odpowiedniku Twittera - serwisie Weibo. Już w pierwszej dobie odnotowano ponad 3 tys. udostępnień.

Prawda jest taka, że jedząc psinę lub kocinę, nie masz pojęcia, skąd pochodzi mięso i czy jest bezpieczne. W Chinach nadal widujemy wiele porzuconych zwierząt, które wegetują na ulicy. Sporo umiera z powodu różnych chorób. Bezdomne psy i koty [...] zabiera się z ulicy. Kwitnie też proceder porywania czworonogów z domu. Później wszystkie trafiają na targi mięsa [...] - opowiada Irene Feng, dyrektor Animals Asia Dog and Cat Welfare.



« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie!!! Jadaj szczęśliwe świnki, krówki i kurczaczki, które przetrzymuje się w ludzkich warunkach w obozach koncentracyjnych. ;) Ciekawi mnie, kto stoi za tą kampanią? :)

 

"W rzeźni, jak to w rzeźni, czas wątpliwości szybko mija. Nie ma czasu na myślenie, bo tu się nie myśli, tylko zabija."

"http://www.youtube.com/watch?v=AkayWrn_VgY"

 

Wegetarianizm:

"W Europie pojawił się w VI wieku p.n.e., uważa się że Pitagorejczycy byli pierwszym ruchem stawiającym nacisk na etyczne wartości wegetarianizmu."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słusznie!!! Jadaj szczęśliwe świnki, krówki i kurczaczki, które przetrzymuje się w ludzkich warunkach w obozach koncentracyjnych. ;) Ciekawi mnie, kto stoi za tą kampanią? :) "W rzeźni, jak to w rzeźni, czas wątpliwości szybko mija. Nie ma czasu na myślenie, bo tu się nie myśli, tylko zabija." "http://www.youtube.com/watch?v=AkayWrn_VgY" Wegetarianizm: "W Europie pojawił się w VI wieku p.n.e., uważa się że Pitagorejczycy byli pierwszym ruchem stawiającym nacisk na etyczne wartości wegetarianizmu."

Mięso jest potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu z dietetycznego punktu widzenia.

Dla mnie aktualna postać wegetarianizmu przyjmuje modę na której można bardzo sporo zarobić korzystając z tanich zasobów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mięso jest potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu z dietetycznego punktu widzenia.

 

Jeśli tak, to czy widzisz różnicę między kociną, psiną, a wieprzowiną? Mam na myśli białko. Ponad dwadzieścia lat temu, gdy jadałem jeszcze mięso, spróbowałem i ślimaka, i ośmiornicę, i szczura. Nie widzę różnicy (ośmiornica była nawet całkiem sympatyczna :) ) Jakoś obalam twoją tezę, bo prawie dwadzieścia lat nie jem mięsa. I całkiem dobrze funkcjonuję. :D

Tylko nie pisz o B12 itp.... :)

 

Dla mnie aktualna postać wegetarianizmu przyjmuje modę na której można bardzo sporo zarobić korzystając z tanich zasobów.

 

Głęboko w rzyci mam mody i idiotycznie kosmiczne ceny 'wegetariańskich' produktów w marketach. Jeśli potrzebujesz mięsa, to miej odwagę, by wyhodować je sobie samemu, od dziecka, by ostatecznie osobiście tasakiem urypać głowę. Jeśli tak robisz, to ok, wypowiem się o Tobie jak Witkacy o Piłsudskim - człowiek z ja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz mięsa, to miej odwagę, by wyhodować je sobie samemu, od dziecka, by ostatecznie osobiście tasakiem urypać głowę.

 

Mocne.

Ja w tej materii jestem ewidentnym hipokrytą, ale cała moja skromna wiedza, nie pozwala mi wyeliminować mięso z diety.

Tym bardziej szanuję wegetarian, którzy się na to zdecydowali z przyczyn humanitarnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam hodowalem, sam zabijalem ... nie hoduje, nie zabijam bo szkoda mojego czasu na to - sa lepiej platne zajecia i lepiej spelniajace mnie ...

 

jadl bede :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...