Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Strategia Nokii nie wypaliła

Rekomendowane odpowiedzi

Przewodniczący rady nadzorczej Nokii stwierdził podczas nadzwyczajnego zgromadzenia akcjonariuszy, że firmowa strategia dotycząca smartfonów nie dawała nadziei na zmianę sytuacji firmy. Nokia zwołała nadzwyczajne zgromadzenie, które ma zatwierdzić sprzedanie Microsoftowi wydziału produkcji telefonów.

W zgromadzeniu bierze udział rekordowo duża liczba około 5000 akcjonariuszy.

Nokia co prawda powoli odzyskuje rynek telefonów komórkowych, jednak jest to niezwykle kosztowne przedsięwzięcie i mimo dużego wsparcia finansowego ze strony Microsoftu fińskiej firmy nie stać na kontynuowanie tej strategii.

Gdy przed dwoma laty Nokia została głównym partnerem Microsoftu szybko okazało się, że urządzenia tej firmy mają 90-procentowe udziały na rynku Windows Phone. Sytuacja nie była komfortowa dla Microsoftu, gdyż ewentualna zmiana strategii przez Nokię byłaby katastrofą dla koncernu z Redmond. W takiej sytuacji, gdy Nokia zdecydowała się na sprzedaż wydziału naszym celem było uzyskanie od Microsoftu najwyższej możliwej ceny, stwierdził tymczasowy dyrektor fińskiego koncernu.



« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie retoryczne: To ktokolwiek myślał że koncentracja na mocno niszowym i niechcianym na rynku systemie ma sens? Do sukcesu czegoś takiego trzeba by Jobsa z jego "hipno-ręką" dodającą kwadryliard procent do sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezesem MS wciąż jest Bill. Mam poważne wątpliwości czy to jego chcesz zwolnić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od samego początku zacieśnienia współpracy pomiędzy Nokią a Microsoftem twierdziłem, że Nokia na tym całkowicie przegra. Zastanawiałem się nawet co oni najlepszego robią, dlaczego pchają się sami w "paszczę lwa"? Wszak wiadomo, że na współpracy z Microsoftem jeszcze żadna firma nie wygrała. Wszystkie zostały albo wchłonięte, albo zniszczone. Na tym właśnie polega strategia Microsoftu. Dziwię się, że managerowie i akcjonariusze Nokii dali się wciągnąć w tą pułapkę zwłaszcza, że od samego początku było wiadomo, że system Windows Phone się nie sprzeda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogo, nie.

Z MS zwolniłbym tego, który zdecydował się na kafelki na PC.

Urzeka mnie W8 tym, że włączam komputer i wiem, że na Florydzie jest 60°F, a NASDQ idzie w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież te kafelki to jest to samo do widgety na win7. Kwestia tylko tego, że inaczej nieco prezentowane i kilka więcej jest preinstalowanych jako przykłady. Żadnym wyzwaniem nie jest wywalenie tego.

Używam win8 od ponad pół roku i na prawdę nie mam ochoty wracać do 7. A ascetyczny wygląd uważam za jeden z największych plusów - w końcu nie ma masy zbędnych wodotrysków.

 

A dobrze wykorzystane kafelki pozwoliły mi pozbyć się śmietnika z pulpitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodotryski powyłączałem (pulpit klasyczny czy jak to się tam nazywa), zaś z wspomnianych wigtegów nigdy nie korzystałem (i nie znam nikogo kto by korzystał). Zaś kafelki służą do interfejsu dotykowego (windows phone) a nie klawiaturowo-myszkowego. Microsoftowi wydawało się że jest Apple-m i ludzie rzucą się na (istniejące w czasach przed win 8 ale niszowe) dziwaczne hybrydy komputera z tabletem (bo on tak chce), i okazało się że nie miał racji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wygodnie tego używa bez "macanego" monitora, więc chyba trochę dramatyzujesz.

Czy an prawdę tego używałeś czy tylko słyszałeś opinie?

Kafelki włącza się raczej sporadycznie, większość czasu widoczny jest zwykły pulpit, który działa tak jak zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzało mi się korzystać z zabawki zwanej tabletem, więc wątpię żeby "macany" monitor miał u mnie szanse z dużo precyzyjniejszą myszką. O szybkiej i też precyzyjnej klawiaturze nie wspominając. Zwyczajnie żądam efektywności, efektowność jest zbędna (komputer to narzędzie a nie zabawka). I chyba nie tylko ja tak myślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na stacjonarnym kompie mam win8. Sprawuje się wyśmienicie. Doskonale mi się go obsługuje standardowa myszą i klawiaturą i nawet nie myślę o kombinowaniu macanego monitora.

 

No dobra.. myślę o macanym monitorze, ale to z innych względów - aby strony mobilne testować najpierw na kompie zanim się pomęczę ze zrobieniem tego na komórce, ale przy codziennej pracy i zabawie praktycznie bym z tego nie korzystał.

 

Więc nie mów mi, że jest to system wyłącznie do macanej obsługi i do tabletów. nawet nie czytasz ze zrozumieniem co napisałem wcześniej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...