Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Powstał Silk Road 2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Ledwie miesiąc temu FBI zlikwidowało online'owy czarnorynkowy targ Silk Road, a już w sieci pojawiła się jego kolejna wersja. Silk Road 2.0 jest bliźniaczo podobny do pierwotnej witryny. Różnica polega na tym, że użytkownik w swoim profilu może uruchomić opcję dwustopniowego uwierzytelniania za pomocą PGP.

Silk Road 2.0 działa w sieci Tor, a użytkownikiem usługi można zostać wyłącznie na zaproszenie osoby, która już jest w nim zarejestrowana.

Nowy serwis został założony prawdopodobnie przez kilku byłych użytkowników jego wcześniejszej wersji. Nowy główny administrator podpisuje się Dread Pirate Roberts, tak samo, jak założyciel pierwszej wersji Silk Road, Ross Ulbricht, który został aresztowany przez FBI.

Śledztwo w sprawie Silk Road i przeciwko Robertsowi prowadzi FBI z Nowego Jorku. To własnie jeden z jego agentów specjalnych, we współpracy z agentami agencji antynarkotykowej DEA, urzędu skarbowego (IRS) oraz innych agend pracował pod przykrywką jako użytkownik Silk Road.



« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie tych marketów jest znacznie więcej. Ciekawe ile z nich to honeypoty. :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że to typowo amerykański chwyt 'honeypot'owy' - co za debil da się złapać na admina Robertsa siedzącego za kratami? Ale pewnie za miodzik robi 'dwustopniowe' uwierzytelnianie (wie ktoś, jaką spadź zapodają towarzysze broni?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to oczywiste, że to nie ta sama osoba (o ile pogłoska, że Ulbricht to nie był prawdziwy DPR nie jest prawdziwa). Taka już natura TOR-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wilk, ja rozumiem oczywistą oczywistość - moje pytanie dotyczyło czegoś innego. Pytam się o metodę dwuskładnikowego uwierzytelniania w tym przypadku (bo nie wiem) - smartfon e.g.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem na innym portalu, to nie jest uwierzytelnianie dwuskładnikowe, a tak jak tutaj napisano — dwuetapowe. Pomijając kwestię zaproszeń do serwisu, to procedura polega na tym, że podajemy im swój klucz publiczny, oni przy rejestracji szyfrują nim jakąś tam losową treść i ją nam zwracają, a my swoim prywatnym kluczem ją odszyfrowujemy i z powrotem im wysyłamy. To tylko w zasadzie potwierdzenie, że jesteśmy w posiadaniu całej pary kluczy. Żadna wielka filozofia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...