Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Przenośny symulator chirurgiczny z puszki po słodyczach

Rekomendowane odpowiedzi

Abdullrazak Hossien, specjalista ds. badań klinicznych z Morriston Hospital w Swansea, został nagrodzony za symulator operowania aorty wstępującej, którego stworzenie kosztowało go 95 pensów. Pomysłowy wynalazca wykorzystał puszkę po słodyczach. Teraz jego urządzenie będzie produkowane na większą skalę, by mogli z niego korzystać stażyści i chirurdzy z całego świata.

Dr Hossien spędził nad symulatorem ponad pół roku. Wystawił go w konkursie organizowanym w ramach tegorocznej konferencji Europejskiego Stowarzyszenia Chirurgii Klatki Piersiowej w Wiedniu. Zgłoszone prace były oceniane przez 8 szanowanych chirurgów ze Starego Kontynentu oraz USA. Ostatecznie wytypowano 2 zwycięzców. Oprócz Hossiena doceniono wynalazcę z Włoch. Produkcją rozwiązania Brytyjczyka zajmuje się sponsor nagrody firma Ethicon.

Thomas Edison mówił, że żeby coś wynaleźć, potrzeba wyobraźni i sterty śmieci. Zaprojektowałem przenośny symulator, który zmieści się w kieszeni. Da się więc ćwiczyć w pociągu, samolocie, w domu, gdziekolwiek. Uzyskałem urządzenie z puszki po słodyczach, którą można przymocować do stołu. Aorta powstała z syntetycznego materiału. Kosztowało mnie to 95 pensów. Do symulatora dołączyłem multimedialną płytę DVD z instrukcjami, które uczeń może zastosować do wszystkich procedur [operowania] aorty wstępującej. Wg Brytyjczyka, nim praktykant dojdzie do etapu operowania pod nadzorem bardziej doświadczonego chirurga, zdąży się z nimi wszystkimi zaznajomić.



« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...