Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

XXI-wieczny Robinson Crusoe będzie pracować przez Internet

Recommended Posts

Francuski przedsiębiorca Gauthier Toulemonde zamierza przez 40 dni prowadzić swój biznes z bezludnej wyspy w Indonezji. Zda się całkowicie na komputery zasilane energią wiatrową i słoneczną oraz 2 telefony satelitarne.

Ósmego października miłośnik książek Juliusza Verne'a i podróży kapitana Cousteau przeniesie się na spłachetek lądu o długości 700 i szerokości 500 m. Pięćdziesięcioczterolatek, właściciel firmy filatelistycznej Timbopress, ma zamiar utrzymywać kontakt z pracownikami, dostawcami i przede wszystkim klientami.

Mieszkając na bezludnej wyspie, Toulemonde chce pokazać innym, co można zrobić dzięki współczesnej technologii, że da się pracować (bardzo) zdalnie, nie pozwalając przejść innym życiowym okazjom koło nosa.

Co współczesny awanturnik zamierza ze sobą zabrać? Dwa panele słoneczne, komputer, tablet, kamerę i 2 namioty (dla siebie i dla cennej elektroniki). By przetrwać, Toulemonde będzie łowić ryby, polować i szukać owoców. Ponieważ nie uda mu się to bez wody, skorzysta z odsalacza oraz zbierze deszczówkę.

Chętni będą mogli śledzić zmagania Francuza na witrynie Webrobinson.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...