Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Więzienny pluszak

Rekomendowane odpowiedzi

Naturalnych rozmiarów maskotki (yurukyara) są tak popularne w Japonii, że za pomocą niemal 2-metrowego pluszowego androida postanowiono ostatnio ocieplić wizerunek więzienia.

Władze więzienia z Asahikawy podkreślają, że ich placówka zbyt często bywa postrzegana jako posępne miejsce z okazałymi szarymi murami, przez co nikomu nawet przez myśl nie przejdzie, że prowadzi się tu resocjalizację. Katakkuri-chan - pyzata postać z oczami bohatera mangi i kwiatem we włosach - ma sprawić, że ludzie zrozumieją, jaką rolę tak naprawdę spełnia ta instytucja.

Więzienia uznaje się za izolowane miejsca pozbawione kontaktu z resztą społeczeństwa [...]. Stworzyliśmy maskotkę, by zmienić ten obraz, żeby zakład penitencjarny jawił się jako jednostka otwarta na i wspierana przez społeczeństwo - wyjaśnia przedstawiciel działu PR więzienia.

Katakkuri-chan występuje w 2 wersjach: męskiej i żeńskiej (obie ubrano w strój strażnika). Maskotka zadebiutowała w zeszły weekend podczas dorocznych targów. Tym razem przyciągnęły one 1700 osób. Większe zainteresowanie - w 2012 r. frekwencja sięgnęła "zaledwie" 1200 - przypisano m.in. maskotce, która pozdrawiała przybyłych i bawiła się z dziećmi. Zwiedzający mogli kupić wyroby osadzonych.

Więzienie z Asahikawy jest jedynym zakładem penitencjarnym w Kraju Kwitnącej Wiśni z maskotką naturalnych rozmiarów (wcześniej co najmniej jeden zakład posługiwał się własną postacią 2D).

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...