Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Blu-ray na 50 lat

Rekomendowane odpowiedzi

Panasonic zapowiedział rozpoczęcie sprzedaży dysków Blu-ray, które mają przechowywać dane przez ponad 50 lat. Linia Blu-ray Disc Premium powstała z myślą o zastosowaniach do długotrwałej archiwizacji informacji. W jej ramach pojawią się jedno- i dwuwarstwowe nośniki.

Dyski LM-BR25MDP pozwolą na zapisanie w jednej warstwie 25 gigabajtów danych, a nośniki LM-BR50MDP będą korzystały z dwóch warstw. Dyski wykorzystują technologię Tafukoto, która chroni nośniki przed wilgocią. Producent zastosował też techniki chroniące przed zadrapaniami i zabrudzeniami.

Panasonic zapwoedział, że premiera nośników nastąpi w Japonii już 13 września. Nia wiadomo, kiedy pojawią się na innych rynkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mało jak na dzisiejsze standardy, dodatkowo taka płyta powinna mieć opakowanie coś na wzór dawnych kasetek z CD w środku (zapomniałem jak się ten nośnik nazywał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskietka ZIP?

Niby fajne takie opakowanie... daje zabezpieczenie... ale spróbuj to włożyć do standardowego napędu blu-ray, a przecież to podstawa sprzedaży tego wynalazku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś na kształt dyskietki, ale w środku był normalny krążek trochę mniejszy niż CD, bardzo cenione były w radiostacjach i innych miejscach, gdzie można było tym archiwizować dane mając pewność, że nic się temu nie będzie działo.

To nie ma szans się sprawdzić, mechaniczne uszkodzenia zrobią swoje, nie ważne jakich warstw użyją w tym cudzie, to się nie uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kojarzę, że coś takiego kiedyś widziałem na obrazku, ale wydaje mi się, że tam w środku był raczej talerz na kształt twardego dysku... czyli zapis magnetyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, najprawdopodobniej chodzi o MiniDisc ( http://en.wikipedia.org/wiki/MiniDisc ). A co do newsa to według mnie 50GB na 50 lat to zbyt mała pojemność żeby to miało sens. Może w małych firmach to się sprawdzi, ale nie w Google, czy Microsoft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej widział w tym zastosowanie dla przeciętnych ludzi archiwizujących zdjęcia i inne tego typu rzeczy.

Kompletnie nie widzę sensu w tym dla jakichkolwiek firm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodziło, teraz tylko połączyć MD z podrasowanym Blu-ray o pojemności min. 100GB i wtedy można podbijać rynek. A to? Jedna ryska i dobranoc Marysiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...