Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Office dla Androida

Recommended Posts

Microsoft udostępnił pakiet Office dla smartfonów na Androidzie. To kolejny krok w realizacji strategii "wypożyczaj, nie kupuj", w ramach której gigant zachęca użytkowników do korzystania z subskrypcji Office'a 365.

Aplikacja Office Mobile, którą można bezpłatnie pobrac z Google Play Store, pozwala na skorzystanie z Worda, Excela i PowerPointa. Do jej zainstalowania konieczne jest posiadanie smartfonu z systemem Android 4.0 lub nowszym. Jednak do uruchomienia pakietu MS Office konieczne jest posiadanie konta Office 365, za którą trzeba zapłacić. Cena rocznego abonamentu waha się od 100 dolarów dla Office 365 Home Premium aż po 264 USD rocznie dla użytkownika za dostęp do najbardziej zaawansowanych biznesowych funkcji.

Konto w Office 365 pozwala na zainstalowanie Office Mobile na pięciu urządzeniach przenośnych.

Aplikacja dla Androida daje dostęp do praktycznie takich samych funkcji pakietu Office co wcześniej udostępniona aplikacja dla iOS-a. Zasadniczą różnicą jest jednak fakt, że Microsoft zablokował możliwość zainstalowania Office Mobile na tabletach z Androidem. Jeśli masz tablet z Androidem, zalecam użycie Office Web Apps - mówi Guy Gilbert, menedżer w zespole Office Mobile.

Zdaniem Franka Gilletta z Forrester Research, takie postępowanie Microsoftu podyktowane jest tylko i wyłącznie polityką, a nie kwestiami technicznymi. Jego zdaniem koncern z Redmond postępuje niewłaściwie. Ze strategicznego punktu widzenia sądzę, że powinni udostępniać Office najszerzej jak to możliwe, by zachować i poszerzyć zasięg swojego produktu. Najwyraźniej oni nie postrzegają tego w ten sam sposób - mówi Gillett.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Microsoft zablokował możliwość zainstalowania Office Mobile na tabletach z Androidem.

To oczywiste.

Pierwsza zasada Microsoftu brzmi: Zaszkodzić konkurencji,

druga zasada brzmi: kupić konkurencję,

dopiero trzecia: zarobić.

Jak widać Microsoft nie potrafi współistnieć w tym świecie z innymi. Dla nich liczy się tylko posiadanie monopolu, a gdy go nie mają wpadają w furię i histerycznie starają się zaszkodzić konkurencji. Dlatego nie lubię Microsoftu i nie korzystam z żadnych ich produktów (nawet ze Skype'a zrezygnowałem po tym jak kupił go MS).

  • Downvote (-1) 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomyśl czasem co piszesz, a wyjdzie Ci to na dobre ;)

 

Google nie wydaje aplikacji na WP, zablokowało aplikacje YT na WP dlatego, że nie wyświetla reklam. Gdy MS prosił o API by napisać aplikacje tak by wyświetlała reklamy, to nie chcieli pomóc i grozili. Google olewa użytkowników WP niewydając swoich aplikacji, m.in. Gmail, Google Authenticator.

Google walczy o neutralność Sieci (chyba, że chodzi o neutralność w jego własnej sieci)

 

Don't be evil - jak to kiedyś Google dumnie głosiło i na każdym kroku wytykało innym jacy są "zamknięci" ;)

 

Jestem pozytywnie zaskoczony tym, że MS wydał Office na androida :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nie jestem zaskoczony, zwyczajnie widzą tu kolejne miejsce na zarobek.

A google... rzeczywiście coś ostatnio za mocno odwala... chyba potrzebują nowego pozwu o stosowanie nieczystych sztuczek niszczących konkurencyjność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...