Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Micron prezentuje 16-nanometrowe układy

Recommended Posts

Firma Micron Technology poinformowała, że testuje 16-nanometrowy proces produkcyjny, który pozwala na tworzenie najmniejszych 128-gigabitowych układów NAND MLC (multi-level cell). Obecnie jest to najbardziej zminiaturyzowany proces produkcyjny wykorzystywany w elektronice.

Próbki kości wykonanych we wspomnianym procesie trafiły już do wybranych partnerów Microna, którzy zastosują je w dyskach SSD, przenośnych systemach pamięci masowej, tabletach, smartfonach i produktach dla centrów bazodanowych. Dzięki 16-nanometrowemu procesowi produkcyjnemu z pojedynczego plastra krzemu można uzyskać układy o łącznej pojemności niemal 6 terabajtów.

Produkcja na masową skalę ma ruszyć w czwartym kwartale bieżącego roku. Jednocześnie Micron buduje własną linię producyjną dysków SSD. Pierwsze urządzenia trafią na rynek w 2014 roku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Tym razem Samsung postanowił skoncentrować się na ostatnim z nich i właśnie ogłosił rozpoczęcie masowej produkcji 3-bitowych kości pamięci MLC NAND flash o pojemności 128 gigabitów, stworzonych w 10 nm procesie technologicznym. Koreański producent twierdzi, że nowe chipy charakteryzują się transferem na poziomie 400 Mbps i największym upakowaniem danych na rynku. Kości mają znaleźć zastosowanie zarówno w kartach pamięci (128 GB), jak i dyskach SSD."

 

wiadomość z 11 kwietnia http://www.frazpc.pl/aktualnosci/923948,samsung-rozpoczyna-masowa-produkcje-10-nm-pamieci-mlc-nand-flash.html

 

Chyba nie jesteście na bieżąco :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobiście nie mogę doczekać się przejścia z krzemu na grafen, bo o ile wprowadzenie technologii 16-nanometrowej jest krokiem to taka zmiana u podstaw będzie rewolucyjnym skokiem :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wcześniej spodziewałbym się silicenu (krzemowy odpowiednik grafenu), który choć słabszy parametrami, to jednak wydaje się łatwiejszy do ujarzmienia i zastosowania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...