Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Micron prezentuje 16-nanometrowe układy

Rekomendowane odpowiedzi

Firma Micron Technology poinformowała, że testuje 16-nanometrowy proces produkcyjny, który pozwala na tworzenie najmniejszych 128-gigabitowych układów NAND MLC (multi-level cell). Obecnie jest to najbardziej zminiaturyzowany proces produkcyjny wykorzystywany w elektronice.

Próbki kości wykonanych we wspomnianym procesie trafiły już do wybranych partnerów Microna, którzy zastosują je w dyskach SSD, przenośnych systemach pamięci masowej, tabletach, smartfonach i produktach dla centrów bazodanowych. Dzięki 16-nanometrowemu procesowi produkcyjnemu z pojedynczego plastra krzemu można uzyskać układy o łącznej pojemności niemal 6 terabajtów.

Produkcja na masową skalę ma ruszyć w czwartym kwartale bieżącego roku. Jednocześnie Micron buduje własną linię producyjną dysków SSD. Pierwsze urządzenia trafią na rynek w 2014 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Tym razem Samsung postanowił skoncentrować się na ostatnim z nich i właśnie ogłosił rozpoczęcie masowej produkcji 3-bitowych kości pamięci MLC NAND flash o pojemności 128 gigabitów, stworzonych w 10 nm procesie technologicznym. Koreański producent twierdzi, że nowe chipy charakteryzują się transferem na poziomie 400 Mbps i największym upakowaniem danych na rynku. Kości mają znaleźć zastosowanie zarówno w kartach pamięci (128 GB), jak i dyskach SSD."

 

wiadomość z 11 kwietnia http://www.frazpc.pl/aktualnosci/923948,samsung-rozpoczyna-masowa-produkcje-10-nm-pamieci-mlc-nand-flash.html

 

Chyba nie jesteście na bieżąco :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie mogę doczekać się przejścia z krzemu na grafen, bo o ile wprowadzenie technologii 16-nanometrowej jest krokiem to taka zmiana u podstaw będzie rewolucyjnym skokiem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej spodziewałbym się silicenu (krzemowy odpowiednik grafenu), który choć słabszy parametrami, to jednak wydaje się łatwiejszy do ujarzmienia i zastosowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...