Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Tomek

Pytanie o moje prawa względem uczelni

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie wszyscy,

 

Piszę dzisiaj do was wątek w swojej prywatnej sprawie. Mam pytanie.

 

Niecały rok temu złożyłem napisaną pracę inżynierską. (19 lipca). Uczelnia jest prywatna. Uczelnia to niezły wałek, robią tam co chcą.

 

Indeks ostatecznie złożyłem pod koniec września, po poprawkach.

 

I teraz uwaga, nie, to nie żart, do dziś czekam na termin obrony.

 

Do końca roku moją pracę trzymał na ocenie promotor. Potem recenzent, pomimo wielu moich próśb, miał ją jeszcze w kwietniu. W maju się dowiedziałem, nie, to też nie żart, że ją zgubił. Na początku czerwca przesłałem ponownie pracę. Miał ocenić, oddać za niedługo, miałem mieć informację z dziekanatu, że mogę składać pracę w twardej oprawie. Teraz znów będę do dziekanatu dzwonił, pewnie bezskutecznie się dopytywać, bo pewnie nic nie ruszyło.

 

Więc teraz są moje pytania, w których bardzo proszę was o pomoc (jeżeli to możliwe wskazanie konkretnych artykułów prawnych:

 

1. Jaki jest maksymalny termin obrony od momentu złożenia pracy (czy że tak powiem, moja praca nie poszła się je...)

2. Jaki czas ma recenzent na oddanie pracy?

3. Jakie mam szanse w razie czego w sądzie?

4. Co mam dalej zrobić (postraszyć ich sądem, czy co innego)?

5. Czy oni są dalej zmuszeni wyznaczyć mi termin?

 

Bardzo proszę o pomoc, bo jestem coraz bardziej sfrustrowany tą sprawą, naprawdę nie wiem co robić dalej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sam początek odpowiedz sobie na dwa pytania, bo być może niepotrzebnie się martwisz.

 

Czy ten dyplom daje Ci jakieś istotne dla Ciebie uprawnienia? Czy zamierzasz iść na kolejny stopień?

Dlaczego poszedłeś do szkoły, która nie szanuje studentów. Czy dyplom takiej szkoły jest coś wart na rynku pracy? Być może nie warto o niego walczyć, a lepiej zorganizować bojkot konsumencki przeciwko tej szkole.

 

Wiem, że nie odpowiedziałem na pytania, ale czasami chwila zastanowienia oszczędza wielu nerwów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...