Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Chcieli stworzyć "promień śmierci"

Recommended Posts

FBI zatrzymało dwóch mężczyzn, którzy chcieli wybudować działo emitujace śmiertelną dawkę promieniowania X. Śledczy mówią, że działo miało zostać umieszczone na ciężarówce i składać się ze źródła promieni X, źródła zasilania oraz urządzenia do zdalnego uruchamiania. Miało emitować promieniowanie o mocy 8-10 grejów (Gy). To kolosalna dawka. Podczas standardowego prześwietlenia otrzymuje się dawki od 0,1 do 2,5 miligrejów, a podczas radioterapii dawkę 20-80 grejów, ale podawanych w porcjach po 1,5-2,5 Gy. Jednorazowe napromieniowanie człowieka dawką 5 Gy prowadzi do śmierci w ciągu dwóch tygodni. Ofiary działa nie odczuwałyby jego działania do czasu, aż pojawiłyby się pierwsze objawy.

Zatrzymani przez FBI to 49-letni Glendon Scott Crawford, podobno członek Ku-Klux-Klanu, i 54-letni Eric Feight. Ich celem byli "wrogowie Izraela", przede wszystkim muzułmanie.

Obaj panowie mieli odpowiednie przygotowanie, by myśleć o produkcji swojej broni. Crawford pracuje jako robotnik w GE, a Feight to pracownik jednej z firm samochodowych często współpracujacych z GE. W kwietniu ubiegłego roku Crawford skontaktował się z dwiema żydowskimi organizacjami, szukając wsparcia finansowego na produkcję broni, której mógłby używać Izrael. Wtedy właśnie FBI rozpoczęło śledztwo. Agenci udawali potencjalnie zainteresowanych nową bronią. Pod koniec ubiegłego roku Crawford wybrał się do Północnej Karoliny, by spotkać się z wysoko postawionym członkiem KKK oraz dwoma biznesmenami. Wszyscy oni współpracowali z FBI.

Niewykluczone, że Crawford ma jeszcze jakiegoś wspólnika. Mężczyzna przeszedł niedawno operację i bał się, że jej nie przeżyje. Próbował zorganizować przekazanie swojej dokumentacji i komputera jakiejś innej osobie, która miałaby kontynuować jego dzieło.

FBI zapewnia, że dzięki zaangażowania organów ścigania na wczesnym etapie budowy działa, w żadnym momencie nie było zagrożone niczyje życie ani zdrowie. Obu mężczyznom postawiono zarzuty konspiracji w celu wyprodukowania broni masowej zagłady. Według amerykańskiego prawa kryminalnego bronią taką jest m.in. broń emitująca promieniowanie na tyle silne, że może być niebezpieczne dla ludzkiego życia.

Podejrzanym grozi do 15 lat więzienia, 5 lat nadzoru kuratora oraz 250 000 dolarów grzywny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Matsukawa

Po pierwszych doniesieniach o laserach gamma opartych na żelatynie (kilkanaście lat temu), Amerykanom udało się zamieść wszystko pod dywan. Ale sprawa ta będzie jeszcze nie raz wychodzić na powierzchnię.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ofiary działa nie odczuwałyby jego działania do czasu, aż pojawiłyby się pierwsze objawy.

 

Tautologia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogólnie przerażająca wiadomość że kolesie mogli jeździć po mieście z taką maszynką i celować nią we wszystkich "wrogów Izraela"

Heh a FBI wyczekało aż zbudują im taką broń i ją zgarneli ;)

Chyba chodzi o General_Electric.

Też nie wiedziałem co to GE po przeczytaniu artykułu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...