Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Wegańskie lizaki o smaku ludzkiego mleka

Recommended Posts

Firma Lollyphile z Austin uzupełniła swoją i tak już nietypową ofertę lizaków o kolejny unikatowy smak - smak ludzkiego mleka.

Jak wyjaśnia założyciel sklepu Jason Darling, pomysł pojawił się dzięki obserwacji przyjaciół. Okazało się bowiem, że "odzyskawszy" dziecko, matki często zaczynały od razu karmić, a na twarzach osesków błyskawicznie rozkwitała błogość. [...] Chciałem przypomnieć sobie ten smak, w końcu odkąd ostatni raz karmiono mnie piersią, upłynęło dużo czasu.

Amerykanin dostał mleko od znajomych karmiących. Po spróbowaniu całej palety [smaki różniły się w zależności od diety], wybraliśmy próbkę najbliższą ideałowi.

Lizaków nie produkuje się z prawdziwego ludzkiego mleka, chodziło jedynie o odtworzenie uspokajającego smaku.

Gdy reporterka stacji Fox7 poprosiła niczego nieświadomych przechodniów, by określili smak lizaka, nikt, oczywiście, nie wpadł na właściwy trop. Wymieniano popcorn z masłem, wanilię czy piña coladę. Doceniwszy nieznany smak, część osób odczuwała później zażenowanie, podczas gdy inni, ciekawscy, uznali, że to intrygująca propozycja.

W ciągu zaledwie 3 dni sprzedano parę tysięcy "mlecznych" lizaków. Warto dodać, że Lollyphile działa wyłącznie w Internecie. Spragnieni wrażeń mogą zamówić wersję absyntową lub imbirową z wasabi, a na klientów o bardziej tradycyjnym guście czekają np. produkty owocowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naprawdę to dla wegan?

Za wikipedią: weganie nie mogą spożywać mleka i nabiału.

A skoro już lizaki "mleczne" dla wegan, to powinni również zrobić lizaki o smaku mięsa, to w sumie nie byłoby to sprzeczne z ich ideologią, a poznali by nowe doznania smakowe :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem, jak im się to udało, ale uzyskali smak mleka bez mleka (i w ogóle nabiału, czyli np. śmietanki) ;) Obejrzałam sobie skład i w 24-g lizakach znajdują się niemal same węglowodany. W sumie to pośredni dowód na to, że produkt jest wegański, bo po wykorzystaniu mleka mielibyśmy więcej białek.

 

http://www.lollyphile.com/pages/nutrition

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...