Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Budują i dzwonią

Recommended Posts

Ding-dong! Kto tam? Mrówki! Tak można by streścić zdarzenia, do których doszło niedawno w Offenburgu. Siedemdziesięciopięcioletnia kobieta wezwała o 3 nad ranem policję. Przestraszona staruszka twierdziła, że ktoś raz po raz dzwoni do jej drzwi.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze nikogo nie zauważyli, ale nie dali za wygraną i zaczęli się przyglądać mechanizmowi dzwonka. Okazało się, że zagnieździły się w nim mrówki. Z biegiem czasu ich konstrukcja tak bardzo się rozrosła, że doprowadziło to przypadkowego zamykania obwodu.

W oficjalnych komunikatach nie podano, jaki gatunek upodobał sobie dzwonek Niemki, ale blogerzy zaczęli dywagować, że może chodzić o faraonki (Monomorium pharaonis) lub Lasius neglectus. I jedne, i drugie odczuwają pociąg do elektryki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy można liczyć na wyjaśnienie o co chodzi z tym pociągiem do elektryki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słyszałem że amerykanie mają problem z mrówkami ogniowymi (abstrahując od tego ze to gatunek obcy i niszczy rodzimy ekosystem) bo lubią gnieździć się blisko układów elektrycznych. Były przypadki, że zakładały sobie gniazda w sygnalizacji świetlnej. Jak można się domyśleć mrówki niszczyły izolacje i doprowadzały do zwarć. Prawdopodobnie pole elektromagnetyczne emitowane przez naszą elektronikę przyciąga niektóre gatunki mrówek, dlaczego tego już nie wiadomo. Nie wiedziałem że faraonki też tak mają.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...