Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

MS zapowiada Windows 8.1 i chwali się wynikami sprzedaży

Recommended Posts

Microsoft potwierdził istnienie systemu Windows 8.1 i zapowiedział jego premierę na jesień. Koncern ma nadzieję, że nowa wersja Windows 8 zwiększy zainteresowanie systemem m.in. dzięki przywróceniu przycisku "Start" i możliwości uruchamiania go do tradycyjnego pulpitu Windows.

Pomimo słabnącego rynku pecetów zainteresowanie Windows 8 jest spore. Koncern sprzedał już 100 milionów licencji. Nie oznacza to jednak, że tylu jest użytkowników końcowych. Znaczna część kopii systemu znajduje się u producentów OEM, którzy dopiero muszą sprzedać je swoim klientom. Można również zauważyć, że tempo sprzedaży nowego OS-u spada. Bardzo szybko, bo do stycznia bieżącego roku, Microsoft sprzedał 60 milionów licencji. Początkowo system sprzedawał się zatem lepiej niż Windows 7. Teraz widać wyraźne spowolnienie. W przypadku Windows 7 byliśmy świadkami innego trendu - najpierw powolnej, a potem szybkiej sprzedaży.

Wydaje się zatem, że klienci oczekiwali początkowo, że Windows 8 będzie tak dużym krokiem naprzód, jakim w stosunku do Windows Visty i Windows XP był Windows 7. Szybko jednak zostali zniechęceni zbyt radykalnymi zmianami wprowadzonymi w najnowszym systemie z Redmond. Ponadto, mimo sporych zmian w interfejsie, Microsoft nie dostarczył nawet podstawowego samouczka ułatwiającego pierwsze kroki z Windows 8. Sam Microsoft musiał przyznać, że zmiany były zbyt radykalne, stąd powrót w Windows 8.1 do menu Start i pulpitu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe czy jak ktoś ma win8 to będzie musiał kupić aktualizację czy też będzie ona darmowa jak SP... Osobiście mam nadzieję na drugą opcję, wtedy mógłbym wcześniej kupić 8.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz zainstalować co trzeba już teraz, np. za jeden papier masz licencję na StartIsBack. I nie chodzi wcale o menu Start, tylko co ciekawsze ustawienia z panelu sterowania. Gdyby nie ta chora wycieczka da kafelkolandii, ludzie prawdopodobnie chwaliliby "ósemkę" bo ogólnie bebechy ma lepsze niż poprzednie os-y tej firmy.

 

A ja niedawno przestawiłem sobie domyślne bootowanie z win na kubuntu. Jeśli ktoś ma zacięcie majsterkowicza i wystarczają mu linuksowe odpowiedniki, to nie widzę przeciwwskazań.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale ja i tak nie chcę menu start... Ja chce startować z pulpitu...

Poza tym raczej chodzi mi o to by było bardziej aktualne niż aby przywrócić brakujące funkcjonalności (za którymi w większości nie tęsknię)

 

Nie wiem po co komu przycisk start na pasku skoro jest on na klawiaturze :| - a że po przyciśnięciu to menu pokazuje się jako cały ekran kafelków to dla mnie taka rewolucja jak "mój komputer" w menu start w xp względem 98 - ot kolejny drobiazg, do którego się przyzwyczaję w kilka dni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zależy czego się używa. U mnie znikanie wszystkich okien z pulpitu, żeby uruchomić głupi notatnik albo terminal (i potem np. wpisać tam coś co widać w jednym lub kilku z tych okien) to już przerost formy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...