Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

MS zapowiada Windows 8.1 i chwali się wynikami sprzedaży

Rekomendowane odpowiedzi

Microsoft potwierdził istnienie systemu Windows 8.1 i zapowiedział jego premierę na jesień. Koncern ma nadzieję, że nowa wersja Windows 8 zwiększy zainteresowanie systemem m.in. dzięki przywróceniu przycisku "Start" i możliwości uruchamiania go do tradycyjnego pulpitu Windows.

Pomimo słabnącego rynku pecetów zainteresowanie Windows 8 jest spore. Koncern sprzedał już 100 milionów licencji. Nie oznacza to jednak, że tylu jest użytkowników końcowych. Znaczna część kopii systemu znajduje się u producentów OEM, którzy dopiero muszą sprzedać je swoim klientom. Można również zauważyć, że tempo sprzedaży nowego OS-u spada. Bardzo szybko, bo do stycznia bieżącego roku, Microsoft sprzedał 60 milionów licencji. Początkowo system sprzedawał się zatem lepiej niż Windows 7. Teraz widać wyraźne spowolnienie. W przypadku Windows 7 byliśmy świadkami innego trendu - najpierw powolnej, a potem szybkiej sprzedaży.

Wydaje się zatem, że klienci oczekiwali początkowo, że Windows 8 będzie tak dużym krokiem naprzód, jakim w stosunku do Windows Visty i Windows XP był Windows 7. Szybko jednak zostali zniechęceni zbyt radykalnymi zmianami wprowadzonymi w najnowszym systemie z Redmond. Ponadto, mimo sporych zmian w interfejsie, Microsoft nie dostarczył nawet podstawowego samouczka ułatwiającego pierwsze kroki z Windows 8. Sam Microsoft musiał przyznać, że zmiany były zbyt radykalne, stąd powrót w Windows 8.1 do menu Start i pulpitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy jak ktoś ma win8 to będzie musiał kupić aktualizację czy też będzie ona darmowa jak SP... Osobiście mam nadzieję na drugą opcję, wtedy mógłbym wcześniej kupić 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zainstalować co trzeba już teraz, np. za jeden papier masz licencję na StartIsBack. I nie chodzi wcale o menu Start, tylko co ciekawsze ustawienia z panelu sterowania. Gdyby nie ta chora wycieczka da kafelkolandii, ludzie prawdopodobnie chwaliliby "ósemkę" bo ogólnie bebechy ma lepsze niż poprzednie os-y tej firmy.

 

A ja niedawno przestawiłem sobie domyślne bootowanie z win na kubuntu. Jeśli ktoś ma zacięcie majsterkowicza i wystarczają mu linuksowe odpowiedniki, to nie widzę przeciwwskazań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja i tak nie chcę menu start... Ja chce startować z pulpitu...

Poza tym raczej chodzi mi o to by było bardziej aktualne niż aby przywrócić brakujące funkcjonalności (za którymi w większości nie tęsknię)

 

Nie wiem po co komu przycisk start na pasku skoro jest on na klawiaturze :| - a że po przyciśnięciu to menu pokazuje się jako cały ekran kafelków to dla mnie taka rewolucja jak "mój komputer" w menu start w xp względem 98 - ot kolejny drobiazg, do którego się przyzwyczaję w kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego się używa. U mnie znikanie wszystkich okien z pulpitu, żeby uruchomić głupi notatnik albo terminal (i potem np. wpisać tam coś co widać w jednym lub kilku z tych okien) to już przerost formy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...