Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Co ogrzewa zimne piwo?

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas nadchodzącego lata ponownie będziemy zastanawiali się, dlaczego zimny napój tak szybko się ogrzewa i co zrobić, by zachował niższą temperaturę na dłużej. Problem ten rozwiązali... klimatolodzy z Univeristy of Washington. Gdy siedzimy pod parasolem ze szklanką zimnego piwa, na szkle kondensuje się wilgoć z powietrza i widzimy spływające krople. To właśnie ta wilgoć odpowiada za ogrzewanie się naszego napoju. Kondensująca się para wodna dostarcza do napoju więcej ciepła niż powietrze z zewnątrz. Uczeni obliczyli, że np. podczas typowego nowoorleańskiego lata ciepło z kondensacji ogrzewa napój o ponad 3 stopnie Celsjusza w ciągu 5 minut.

Prawdopodobnie najważniejszym warunkiem utrzymania niskiej temperatury piwa nie jest proste odizolowanie puszki, ale zapobieżenie kondensacji pary wodnej - mówi profesor Dale Durran. Uczony rozpoczął swoje badania przed kilku laty, gdy zastanawiał się nad dobrym przykładem generowania ciepła przez kondensację. Wiele uwagi poświęcono dotychczas chłodzeniu przez parowanie, kwestia kondensacji i ogrzewania jest znacznie słabiej zbadana. Durran stwierdził, że kondensowanie się pary wodnej na puszce napoju będzie świetnym, przemawiającym do wyobraźni przykładem.

W artykule opublikowanym właśnie w Physics Today Durran i jego koledzy podają dokładne wartości dotyczące tempa ogrzewania przy konretnej temperaturze i wilgotności powietrza. Z tekstu dowiadujemy się m.in., że gdy będziemy w mieście Dahran w Arabii Saudyjskiej i podczas najbardziej gorącego i wilgotnego dnia postawimy przed sobą puszkę z niemal zamarzniętym napojem, to wskutek kondensacji w ciągu zaledwie 5 minut ogrzeje się on do temperatury 8,8 stopnia Celsjusza.

Teoretyczne wyliczenia uczonego zostały potwierdzone podczas eksperymentów, które przeprowadził z grupą studentów. Teraz Durran i jego koledzy we współpracy z Narodowym Centrum Badań Atmosferycznych pracują nad stworzeniem prostego narzędzia edukacyjnego, które pozwoliłoby studentom na całym świecie przeprowadzenie odpowiednich badań i porównanie on-line uzyskanych wyników. Oczywiście głównym celem takich badań nie jest rozwiązanie problemu puszki z piwem, ale wzbogacenie naszej wiedzy o klimacie i atmosferze.

  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapobieżenie tworzeniu się pary wodnej

Nie rozumiem tego zapobieżenia - osuszanie powietrza? Według tekstu wnioskuję, że chodzi im o zapobieganie kondensacji pary wodnej, a nie jej tworzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wnioskujesz, że chodzi o zapobieżenie kondensacji.

No to teraz szklanki i puszki zawijamy w izolator dzięki, któremu punkt rosy wypadnie w środku izolatora, by dzięki temu uniknąć kondensacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz Durran i jego koledzy we współpracy z Narodowym Centrum Badań Atmosferycznych pracują nad stworzeniem prostego narzędzia edukacyjnego, które pozwoliłoby studentom na całym świecie przeprowadzenie odpowiednich badań i porównanie on-line uzyskanych wyników.

 

To narzędzie edukacyjne nazywa się kufel i zapewniam ze studenci z całego cywilizowanego świata już od dawna te doświadczenia prowadzą. Jednak jest to problem tak wielu zmiennych że badania będą trwać i trwać.

Mimo ze nie jestem już studentem jeśli przewidziane są jakieś granty w skrzynkach to sam chętnie dopomogę. Proponuje rozszerzenie badań o wpływ temperatury piwa na szybkość uciekania bąbelków. Być może jakiś browar rozważył by patronat "medialny" nad tymi wiekopomnymi badaniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a można zwyczajnie owinąć puszkę ręcznikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owijanie ręcznikiem to średni pomysł... Czwarte piwo zaczyna się wyślizgiwać z ręcznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, iż przy za dobrych grantach na 'badania', te byłyby niemożliwe - cóż bym napisał w raporcie? "Jakiś czteropak temu zafascynowany obserwowałem błyszczącym wzrokiem bąbelki płynące powoli w górę, lub w dół, gdy butelka muskała swoją szyją, moje usta..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i grant do zwrotu, a kariera naukowa złamana.

No chyba, że gdzieś na świecie są czteropaki butelkowe.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się kończy wymądrzanie w nieznanej dziedzinie.

Ku przestrodze !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Desperados jest chyba w trój paku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, masz rację... ostatnio w sklepie chciałem potwierdzić to co mówiłem i nie wyszło.

Ale za to znalazłem jakieś 5-paki, ale nie pamiętam już jakiej marki. (pomijam zestawy 5piw + szklanka, która zajmuje miejsce tego szóstego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w takiej sytuacji wolałbym szóste, wszak szklana nie zaspokoi mojego pragnienia a i żal wyrzucić to tatałajstwo do śmietnika.

Chociaż tak szczerze się przyznam, piwa praktycznie nie pijam. Sporadycznie (rzadko, acz treściwie) się zdarzy wypić Lubelskiej kolorowej (porzeczkowa / miodowa / żurawinowa) a i to tylko jak ktoś mnie zaprosi na "ucztę". Sam z siebie, jako używkę wolę wskoczyć na rower i popedałować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...